Vijftien minuten (hard)lopen, en dat dan iedere dag. Op basisscholen in Engeland en Schotland doen ze het al jaren tijdens The Daily Mile. Vanmorgen is de Nederlandse versie van dit initiatief officieel gelanceerd op een Rotterdamse basisschool, in het bijzijn van ambassadeur Erben Wennemars.
Lees verder onder de advertentie
The Daily Mile heeft een simpel doel – kinderen helpen fit te blijven door vijftien minuten per dag te wandelen of hard te lopen op school. In dat kwartiertje lopen kinderen één mijl (1,5 kilometer), krijgen ze frisse lucht en voldoende beweging. En dan is zo’n korte bewegingspauze ook nog eens goed voor de concentratie. Omkleden is niet nodig en iedereen kan eraan meedoen. Lekker laagdrempelig dus.
Lees verder onder de advertentie
Fitter, actiever en hartstikke gezellig
Het idee van The Daily Mile is afkomstig van Elaine Wyllie, die jarenlang directeur was op een Schotse basisschool. Elaine maakte zich zorgen om het toenemende overgewicht van haar leerlingen. Dat moest veranderen, vond ze. Daarom richtte ze in 2012 The Daily Mile op en probeerde ze het een maand uit op haar school. Na vier weken merkten de kinderen lichamelijk al verschil: ze waren fitter, actiever en alerter. Bovendien vonden kinderen het hartstikke gezellig om met hun klasgenoten en leraren te rennen.
Lees verder onder de advertentie
The Daily Mile in Nederland
Nu is The Daily Mile ook in Nederland gelanceerd en kunnen alle basisscholen en peuterspeelzalen eraan meedoen. Kek Mama’s hoofdredacteur Sara van Gorp zat vanmorgen bij Goedemorgen Nederland om hierover te praten. Benieuwd naar haar verhaal? Klik hier! Het fragment over The Daily Mile begint na 10 minuten, het interview met Sara begint na 11 minuten en 35 seconden.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Wintersport: de een zweert erbij, de ander gruwelt van de kou. Maar sommige moeders lijken wel geboren voor de sneeuwpret. Of het nu gaat om razendsnel de piste afgaan of vooral après-skiën alsof het een Olympische sport is: je sterrenbeeld kan daar zomaar iets mee te maken hebben!