Als je zwanger bent, zorgen hormonen regelmatig voor vlagen van verstandsverbijstering. Inmiddels ben ik al een ruim jaar niet meer zwanger, dus die hormonen kan ik niet meer de schuld geven. Toch bedenk ik af en toe tamelijk achterlijke dingen.
Lees verder onder de advertentie
Zo leek het mijn vriend en mijzelf een goed idee om met een 1-jarige op autovakantie te gaan. Elf uur rijden, verdeeld over twee dagen. Hoe we dit belachelijke idee in ons hoofd haalden? Noem het onervarenheid, onwetendheid of gewoon volslagen krankzinnigheid. Het klopt allemaal.
Lees verder onder de advertentie
Autovakantie
We gingen naar Zuid-Frankrijk. Een bestemming waar je ook in twee uur naartoe kunt vliegen. Maar waarom zou je twee uur vliegen als je ook elf uur in de auto kunt zitten? Waarschijnlijk schieten je nu 230482934 redenen te binnen en inmiddels kan ik je die ook vertellen. Toch leek dat vliegen me nogal angstaanjagend. Ik zag al helemaal voor me hoe Rosie twee uur lang aan één stuk door zou krijsen, terwijl een stuk of 300 woeste vliegtuigpassagiers hun woeste koppen naar mij zouden draaien en woeste blikken op me af zouden vuren. Nou, dat schrikbeeld heb ik inderdaad weten te voorkomen door met de auto te gaan. Er was maar één zeer woeste kop en dat was die van mij.
Lees verder onder de advertentie
Obstakels
De reis begon om 10 uur ’s ochtends. Dat vonden wij slim van onszelf, want dat is precies de starttijd van Rosie’s ochtendslaapje. Met een warme melkfles in de aanslag begonnen we aan de tocht. Al na 1 minuut kregen we te maken met een tegenslag: Rosie mepte haar melkfles met een bloedvaart weg. Als ze voorin had gezeten, had ze werkelijk een uitgeklapte airbag gerealiseerd, maar ze zat niet voorin, want dat is zeer onverantwoord, waarschijnlijk om deze reden. Goed, ze dronk dus niet en je raadt het al: van het slaapje kwam ook niks terecht. Rosie wilde vermaakt worden. Gelukkig was ik naast haar gaan zitten, zoals een personal assistant en tevens personal clown betaamt. Ware het niet dat Rosie het voor elkaar kreeg om in een uur tijd uitgekeken te raken op al haar speeltjes. Lees: ze verafschuwde binnen een uur tijd al haar speeltjes. Alles wat ik haar liefdevol aanreikte werd met agressie naar de rechterkant gesmeten. De kant waar ik niet zat en ook niet bij kon. Een half uur later had ze ook al haar snacks op. Het was rond die tijd dat ik me besefte dat we een probleem hadden. Rosie was verveeld, oververmoeid en dat alles resulteerde in zeer vocale boosheid. Heel de godganse dag. Wij wisten het op onze beurt voor elkaar te krijgen om de pauzestops op de meest aftandse plekken te laten plaatsvinden. Van die wegrestaurants waar ze horrorfilms opnemen. Met van die verschoonruimtes met poep op de muren. Alles was goor, ook het eten.
Lees verder onder de advertentie
Eten in de badkamer
Na 6 uur rijden, was ik rijp voor het gesticht én kwamen we aan bij het hotel waar we zouden overnachten. Het hotel was prachtig en de opluchting was groot. Eindelijk konden we even bijkomen. We bestelden roomservice en dachten dat het even over was met het gelazer, maar toen kwam de onervarenheid weer de kop op steken. Want hoe geef je een 1-jarige in godsnaam te eten in een hotelkamer? Lees: een 1-jarige die alles zelf wil eten met een lepel en in dat proces minstens de helft op de grond schept. Lees ook: een hotelkamer zonder kinderstoel en met lichtgekleurde vloerbedekking. Ervaren ouders die dit lezen, hebben hier vast allerlei slimme antwoorden op, maar wij met onze gare koppen kwamen niet verder dan haar in de buggy in de badkamer te parkeren. Het werd chaos. Een vréselijke chaos. Waarschijnlijk krabben ze daar nog Olvarit’s spinazie, kip en aardappel van de muren.
Lees verder onder de advertentie
Dag twee
De tweede dag in de auto verliep iets beter. Rosie deed weliswaar een slaapje en het repertoire van Nijntje Pluis hield het algehele humeur redelijk overeind. Wel met gevolg dat ik nog vier dagen met het seizoenenlied van madame Pluis in mijn hoofd zat, maar dat neem je voor lief in tijden van rampspoed. Een ander gevolg van twee helse dagen in de auto was dat Rosie’s slaapritme compleet naar de knoppen was. Zo weigerde ze de eerste paar vakantiedagen haar middagslaapjes, om midden in de nacht te besluiten dat het tijd was voor het middagprogramma van haar geboekte pakketreis. Daar was de personal clown niet zo blij mee.
Lees verder onder de advertentie
Het is niet voor niks dat een wijze uit het Verre Oosten ooit zei: ga in godsnaam nooit op autovakantie met een kind van 1. Of was het een wijze uit Zuid-Frankrijk? Het is in ieder geval een hele goede tip.
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Een kraamcadeau is een goedbedoelde verrassing voor de kersverse ouders en de pasgeboren spruit, maar soms krijg je iets waar je totaal niet op voorbereid bent. Hannelore (37) wist niet goed hoe ze moest reageren op het kraamcadeau van haar tante.
Eva kreeg toen ze zwanger was hyperemesis gravidarum: extreme misselijkheid en overgeven tijdens de zwangerschap. Alsof dit nog niet erg genoeg was, geloofde haar leidinggevende niet dat ze echt zo erg en zo vaak ziek was en werd ze uiteindelijk ontslagen. Pure zwangerschapsdiscriminatie.
Iedere ouder wil de eerste verjaardag van hun kind speciaal maken. Maar wat begon als een bescheiden feestje met familie en vrienden, eindigde voor Alaya in een groots evenement met een gastenlijst van honderd man, een ballonnenboog en een rekening waar ze liever niet te lang naar kijkt.