Jannine Berkelaar is hoofdredacteur van Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze dochter Elin (10) en zoon Mats (8).
Lees verder onder de advertentie
De eerste warme zonnestralen van het jaar vragen erom eropuit te gaan. Voor ouders in de tropenjaren niet echt een makkie.
Zo kan ik me nog levendig de voorbereidingen voor een dagje strand voor de geest halen. Al die spullen om mee te sjouwen; van luiers tot voldoende eten en van speelgoed tot zonnebrand. Het vergt al mijn denkkracht en veel energie om niks te vergeten. Ik opper nog: “Zullen we anders een pop-uppicknick in de tuin organiseren?” “Nee!” is het duidelijke antwoord.
Tijdens het inpakken beantwoord ik vragen over het aantal zandkorrels op de wereld en of er een zwemband voor olifanten bestaat. Na wat een eeuwigheid lijkt te duren, vooral voor mijn ongeduldige kinderen, zit iedereen in de gordel. Nu maar hopen dat er geen files zijn en er nog een parkeerplekje vrij is. Met volle bepakking op zoek naar een plekje met schaduw, waar het niet te hard waait en waar de kinderen kunnen spelen terwijl je ze in de gaten kunt houden.
Lees verder onder de advertentie
In de eerste minuut krijgt iemand zand in de ogen, valt er een ijsje, wordt een emmer afgepakt, is het te warm of te koud of moet er iemand poepen. Lekker ontspannen dagje? Mwah. Maar hé, alles voor de kinderen.
Bijzondere momenten
En toch, als we herinneringen ophalen aan dit soort dagen overheersen de mooie en bijzondere momenten: een zeemeeuw pikte Mats’ broodje, een enorme strandwachtauto scheurde langs de kust, kleurrijke vliegers dansten mooie figuren in de lucht. Dat zie je in de achtertuin niet.
Lees verder onder de advertentie
Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:
*Goedkoper dan in de winkel *Lees elke maand als eerst Kek Mama *Gratis verzonden
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.