Kimberley Klaver (35) is actrice, presentatrice van o.a. Mama’s Wereld en moeder van zoon Julius (2). Ze is bezig met haar eerste roman en schrijft elke maand een herkenbare column over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
Een groenere wereld is iets waar mijn zoon zich op dit moment niet in kan vinden. Niet dat hij met een minibijl bomen omver hakt, nee: hij heeft een afkeer ontwikkeld tegen de kléur groen. En dan vooral op z’n bord.
Deze aversie kwam als donderslag bij heldere hemel. Hij at avocado’s alsof het chocola was. En een bord spinazie met ei? Dat was al snel in zijn bolle buik verdwenen.
Lees verder onder de advertentie
Subtiele signalen
Eerst waren er enkel subtiele signalen: hij spuugde af en toe een erwt of worteltje uit z’n mond. Toen werd er ineens driftig geschud met het hoofd en al snel volgde herhaaldelijk het woord ‘NEE’. En dan die blik: hoe ik het in godsnaam in m’n hoofd kon halen om groente aan te bieden…
Schakelen
Oké, Kim. Schakelen. Ik was al gewaarschuwd dat dit zou kunnen gebeuren, maar tijdens onze vakantie in Frankrijk – waar mijn zoon zich vooral stortte op croissants en ‘proefjes’ van het ijs van zijn broers en zus – is het misgegaan. Toen heeft hij ongetwijfeld de conclusie getrokken dat zoet eigenlijk veel lekkerder is dan dat groene spul. En eerlijk? Ik kan het ‘m niet eens kwalijk nemen. Ik vind chocolade ook lekkerder dan een sperzieboon. Mensen die het tegendeel beweren, geloof ik niet; die hebben vast nooit goede melkchocolade geproefd.
Enfin, ik ben niet voor verbieden, maar voor balans. Ik vind namelijk dat zoet en traktaties absoluut moeten kunnen, maar dan moet er wel gecompenseerd worden met gezonde voeding. Dus meer groen spul en meer vitamines.
Lees verder onder de advertentie
Van groene smoothies persen tot groente verstoppen in een gerecht: ik probeer van alles, maar zonder resultaat. Ik heb onze zoon zelfs een keer zonder eten naar bed gebracht, maar moest mezelf vervolgens tegenhouden om een alternatief aan te bieden dat hij wél lekker vindt.
Alles is een fase
Eén ding is me duidelijk: de wereld moet weer een beetje groener, zeker na de feestvakantie in Frankrijk. Maar hoe krijg ik dat voor elkaar? Oma zei tegen mij dat alles een fase is en daar hou ik me dan maar aan vast. Want de gedachte dat ik mijn dreumes ooit blij kan maken met een simpele wortel, zorg meteen voor een lach op m’n gezicht.
Kimberley Klaver (34) is moeder van Julius Laurens Alexander (2). Ze studeerde van haar 5e tot 15e aan de dansacademie van Lucia Marthas en later HBO Communicatie. Ze is bekend van Spangas, Vechtershart 1&2, co-host middagshow Q-Music en als programmamaker van Badgasten en Bekende Baasjes bij LINDA. TV. Ze woont samen met Michel, die drie kinderen heeft uit een eerdere relatie.
Je zou denken dat volwassenen met een hoge functie en flink salaris allemaal begonnen met een bibliotheekkaart op hun tweede en elke avond luisterden naar literaire meesterwerken bij het zachte licht van een nachtlampje. Dat zit toch anders.
Soms krijg je een Tikkie waar je even van moet knipperen. Niet vanwege het bedrag, maar vanwege de brutaliteit. Van 2,75 euro voor een kopje thee tot de benzinekosten van een lift die je niet wilde — dit zijn de Tikkies die je niet zag aankomen.
Mijn dochter leert praten. Ik vind het werkelijk een van de schattigste fases tot nu toe. Die brabbelende dreumes die allemaal grappige dingen zegt: het is om van te smelten. Het levert alleen ook weleens gênante situaties op.
Een zwangerschap is al spannend genoeg, maar voor de Britse Lucy en haar man Adam werd het een ware achtbaan. Hun baby Rafferty kwam niet één, maar twee keer ter wereld.