Laura Hogendoorn is hoofdredacteur van Mamaplaats en columnist voor Kek Mama. Ze woont in ’t Gooi, samen met haar vriend Oscar en hun kinderen Roef (8), Sierd (6) en Maia (4).
Lees verder onder de advertentie
In alle vroegte sluip ik in het donker naar beneden. Voordat ik naar m’n werk ga, maak ik drie stapeltjes met kleding. Voor elk kind één. Ik zet hun schoenen er direct onder. Zo hoeft manlief als ze opstaan hier niet meer aan te denken en kan hij al zijn aandacht besteden aan het ontbijt. Trots verlaat ik het huis met de geruststellende gedachte: dit kán niet misgaan.
Vol goede moed sta ik ’s middags na het werk te wachten bij het schoolplein om m’n kroost op te halen. In de verte zie ik een kind aan komen strompelen in een oversized trui, een van z’n kont afgezakte broek en vier maten te grote schoenen. Hoe kan het dat hij de kleren van z’n grote broer aan heeft? Op dat moment realiseer ik me dat het andersom dus ook is misgegaan. En ja, daar komt achter een boom vandaan een nogal ongelukkige jongen aanlopen, gehuld in een kittig naveltruitje met een broek zo strak waar je amper nog in kan ademen.
Het gevoel voor mode en praktisch inzicht is bij hun vader werkelijk ongekend. Hartje winter lopen de kinderen ook vaak (als moeders van huis is) in een T-shirt met korte broek door de vrieskou. En in de zomer in een wollen trui, omdat ze die zo lekker vinden zitten. Met bijpassende roodgloeiende wangen. En ook afgelopen sinterklaas ging het mis. Onze jongste mocht verkleed als Pietje. Kreeg ik eind van de dag de foto’s op de klassenapp: dertig verklede kinderen en één kind (het mijne dus) zonder pietenpak. Niet zo’n ramp zou je denken, maar het pijnlijke kwam uit de klas van onze middelste vandaan. Daar zat namelijk één volledig uitgedoste piet tussen zijn 28 klasgenoten.
“Hier kunnen topontwerpers als Mart Visser en Viktor & Rolf nog eens inspiratie uit putten”
Lees verder onder de advertentie
Ach, het is allemaal goedbedoeld, hoor. Aan de intentie van mijn wederhelft ligt het zeker niet. Zelfs toen hij laatst ons dochtertje mee had genomen naar een verjaardag, gekleed in een maillot. Uitsluitend een maillot. Heel handig, aldus manlief, want als je een maillot maar goed omhoog trekt, heb je sokken, een broek en een (strapless) shirt in één. Kijk, hier kunnen topontwerpers als Mart Visser en Viktor & Rolf nog eens inspiratie uit putten.
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.