Lilian Finn (31) is auteur, spreker en designer. Ze is getrouwd met Charles en moeder van zoon Nox (4). Meer columns van Lilian lees je op LilianFinn.nl.
Lees verder onder de advertentie
De zomer begint en we gaan weer op pad naar het Ketelmeer of het zwembad. Een dagje zwemmen, dat betekent voor Nox vooral dat zijn waterpistolen ein-de-lijk gebruikt mogen worden en ik hoop een beetje Vitamine D op te nemen. Denk trouwens maar niet dat je een pagina kunt lezen in jouw boek dat je vol enthousiasme in je tas had gestopt. En gelukkig maar, want ik had niet willen weten wat er vorige zomer was gebeurt als ik wél verdiept zat in dat boek. Een kind zonder diploma’s is sneller onderwater dan je je kunt voorstellen, kan ik uit eigen ervaring vertellen.
Lees verder onder de advertentie
Kopje onder
Vorig jaar zomer was ik met een vriendin en onze zonen een weekendje weg en we waren aan spetteren in het subtropisch zwembad. Mijn zoon was lekker aan het spelen met een drijfmat in het ondiepe peuterbad en ik zat even aan de kant. Zonder boek, zonder afleiding, maar eventjes niet in het water. Op dat moment komt op de een of andere manier die speelmat bovenop de driejarige Nox. Hij ging kopje onder en moest moeite doen om te mat van hem af te krijgen. Man, ik heb nog nooit van mijn leven zó hard gerend en ook mijn vriendin kwam als een speer aangezwommen. Nox kwam gelukkig zelf onder de mat vandaan. Ik denk niet dat ik hem ooit zo hard heb geknuffeld als op dat moment.
‘Man, ik heb van mijn leven nog nooit zo hard gerend’
Lees verder onder de advertentie
Klein hoekje
En Nox? Die heeft er niets aan overgehouden en was snel weer tevreden aan het spelen. Nog steeds gek op het water en speelt met een gerust hart in het zwembad. Met moeders is het een ander verhaal. Ik heb nu nog de schrik om het hart en zit toch iets minder rustig langs de kant tijdens een zwempartijtje. Een stukje lezen durf ik nu even niet meer. Dat beeld dat hij onder de mat is, dat krijg ik niet snel van mijn netvlies. Mijn keel sluit direct vol spanning als ik denk wat er ook had kunnen gebeuren. Een ongeluk zit – ook als je er gewoon bij bent – een klein hoekje.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben blij dat dit goed is afgelopen – en dat hij sinds een paar weken zwemles heeft. Hopelijk brengt dat bij mij het gezamenlijke zwemplezier ook weer terug en gaan we volop genieten van het water straks op vakantie in Frankrijk.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice Jelka van Houten trouwde onlangs met haar grote liefde, cabaretier, Henry van Loon. Samen vormen ze een samengesteld gezin met drie kinderen. Ze vertelt open over de tropenjaren in een interview met VROUW Glossy.
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”