Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (12) en Phaedra (9). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
‘Mam, ik wil graag een keer met hen afspreken’
Na enige verwarring van mijn kant, met in retroperspectief wat genderschaamte, kwam ik erachter dat mijn dochter het non-binaire kind uit de buurt bedoelde. Ik was verbaasd over het gemak waarmee mijn dochter deze ‘nieuwe taal’ gebruikte. Daar kunnen wij nog wat van leren, want in de volwassen wereld zingt het van de meningen als het gaat om deze aanspreekvorm voor non-binaire mensen.
‘Dat is toch verwarrend! Hoezo moeten we een meervoudsvorm gebruiken?’ of nog veel erger: ‘Ach die mensen moeten gewoon lekker normaal doen.’
Lees verder onder de advertentie
Inclusievere maatschappij
Maar wacht even. Er is ein-de-lijk een vlag waar je je als non-binair persoon veilig onder voelt, en dan zeuren mensen om de aanspreekvorm? Want het is allemaal zo lastig… Dan denk ik: ‘Echt? Ga jij nu zeuren omdat jij je moet aanpassen?’ De meeste non-binaire mensen doen dat al hun hele leven. Kom op zeg. Laten we een beetje moeite doen voor elkaar. Bij een meer inclusievere maatschappij hoort nu eenmaal een veranderende taal. Nieuwe woorden, bieden ook nieuwe perspectieven.
Zo werd ik laatst ook gecorrigeerd door mijn jongste dochter, toen ik refereerde aan een huidkleurige panty. ‘Nee mam, dat is misschien jouw huidskleur, maar niet dat van iedereen!’ zei ze. BAM.
“Dat we kunnen leren van onze kinderen, dat vind ik ontzettend mooi”
Lees verder onder de advertentie
Dat is toch ontzettend mooi? Dat er in het leven een moment komt dat we leren van onze kinderen. Dat we door ze groeien. Dat het wezentje dat ooit zo afhankelijk van jou was, het gewoon beter weet. Dat vind ik echt heel bijzonder om mee te maken.
Daar zijn dan eigenlijk weer geen woorden voor… 🙂
Wil je de columns van Patricia liever luisteren? Dat kan hieronder, op Spotify.Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice Jelka van Houten trouwde onlangs met haar grote liefde, cabaretier, Henry van Loon. Samen vormen ze een samengesteld gezin met drie kinderen. Ze vertelt open over de tropenjaren in een interview met VROUW Glossy.
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”