Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (10) en Phaedra (7).
Lees verder onder de advertentie
Dit is een ode aan alle rebel moms out there.
Gisteren toen ik op de manege mijn paard aan het opzadelen was, liep er een moeder langs met een zeer opzichtige roze pluk in haar haren.
Lees verder onder de advertentie
Ondanks dat het donker was, viel het stukje nogal op. Een medewerker van Kinky Kappers had zijn of haar portfolio flink uitgebreid met deze fluoriserende look. Persoonlijk werd ik ronduit gelukkig bij het aanzicht ervan. En de moeder in kwestie werd steeds cooler omdat ze er eigenlijk voor de rest juist vrij ‘gewoontjes’ uitzag. Normale jeans, een driekwart donkergrijze winterjas met capuchon en een stel Hunter-laarzen eronder. Net zoals alle andere moeders op de manege, maar dan met roze haar.
Image is everything
Ik zeg wel ‘net zoals alle andere moeders’, maar zij had laarzen aan. De meeste ouders komen steevast op hun spierwitte sneakers. En dan lopen ze door de blubber op hun tenen, een vies gezicht trekkend, om hun kroost met frisse tegenzin op de rug van Garfield of Smiley te helpen. Daar moet ik dan als echt paardenmeisje stiekem om lachen, want reken maar dat ze balen dat hun gympen vies worden. En dan toch gewoon wéér die gympen aantrekken de week erop. Maar ja image is everything, ook op de manege.
Lees verder onder de advertentie
Terug naar de moeder met de roze kuif.
Ze liep dus voorbij de stal waar ik in stond en zonder erover na te denken, bedolf ik haar onder de complimenten.
Even was ik bang dat ze me niet serieus zou nemen, maar al snel zag ik een trotse glimlach op haar gezicht verschijnen. En op dat moment maakte zich een melancholisch sentiment meester van mij.
Zou ik dat ook ooit nog doen? Zo’n roze pluk haar? Vroeger deed ik het te pas en te onpas. Bij mezelf, maar ook bij al mijn Barbies en My Little Pony’s. Daarna was het duidelijk dat de tijd waarin ik puber was zich had afgespeeld in de jaren negentig, want ik had een navelpiercing. Maar deze is eruit gegaan bij zwangerschap nummer 1. Daarna bij zwangerschap nummer 2 heb ik keurig een grote tattoo op mijn bovenarm weggelaserd.
Lees verder onder de advertentie
Tja, het moederschap; het heeft me toch wel iets degelijker gemaakt. Misschien wel meer dan ik zou willen, bedacht ik me dus afgelopen maandagavond toen ik naast mijn paard in de stal stond. Maar ja, als ouder ben je er toch vooral om het goede voorbeeld te geven? Maar wat is dat juiste voorbeeld eigenlijk? Ik kwam tot de conclusie dat je als ouder het goede voorbeeld geeft door volledig jezelf te zijn, zoals die moeder met haar roze pluk.
Rebel
Ik besloot op dat moment om mijn rebelse kant weer wat meer te omarmen. Mijn eerste move? Ik heb die avond een groot hart op de billen van mijn paard geschoren. Een soort van tattoo op mijn eigen My Little Pony. Je had de reactie van mijn kinderen moeten zien, ze vonden het zo cool! Vol trots stapte ik die avond op mijn paard.
Lees verder onder de advertentie
Misschien maak ik zijn staart morgen ook wel roze.
A post shared by ???????? ??? ????? ? (@patricia_van_liemt) on Nov 2, 2020 at 10:44am PST
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van 2 lab baby’s Maria (10) en Phaedra (7). Ze werkte o.a. bij Qmusic en 100% NL. Haar succesvolle podcast serie Let’s Talk About Sex(e) hoor je nu op GoodLIFE Radio. Haar man woont doordeweeks in Zwitserland, wanneer ze probeert kids, werk en girls nights zo goed en zo kwaad te combineren. In haar debuut roman ‘De Lab Baby’ vertelt ze over haar persoonlijke ervaringen met IVF.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Wintersport: de een zweert erbij, de ander gruwelt van de kou. Maar sommige moeders lijken wel geboren voor de sneeuwpret. Of het nu gaat om razendsnel de piste afgaan of vooral après-skiën alsof het een Olympische sport is: je sterrenbeeld kan daar zomaar iets mee te maken hebben!
Het zoontje van Mandy, Thijs, is vijf jaar oud en is een energiebommetje. Mandy zelf geniet daarvan met volle teugen, maar haar vriendin is minder enthousiast en vindt Mandy’s kind te druk.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Veel ouders vragen zich af: hoe hecht zullen mijn kinderen zijn als er een groot leeftijdsverschil tussen hen zit? Wordt de oudste een soort tweede ouder, of juist een afwezige puber? Goed nieuws: onderzoek laat zien dat een groot leeftijdsverschil vaak juist een extra bijzondere band creëert.