Meet Johanna (36): biologiedocent, seksuele gezondheidsconsulent, en mama van twee jongens (5 en 7). Na haar recente scheiding jongleert ze met het ouderschap en deelt ze haar avonturen en inzichten.
Lees verder onder de advertentie
“Als gescheiden moeder moet je opeens kijken naar wie je bent en wat je wilt in het leven. Je mag aan de slag met terugblikken op wat je ervaren hebt in het leven, hoe je dat gevormd heeft en waar je eigenlijk naartoe wilt, moet en kan.
Lees verder onder de advertentie
Zoek ik wel iets?
Een deel van jezelf wat nu bij je hoort en waar je niet om heen kan is dat je nu single bent. Met alle beelden en verwachtingen die daarbij horen. Wat een feest! Je hebt vrijheid gekregen en mag weer vissen in die immense zee. Je kan immers een onbeperkte hoeveelheid aan datingapps downloaden en dan is, volgens de makers van die apps, succes gegarandeerd. Maar succes voor wat? Wat is het eigenlijk dat ik zoek? En zoek ik daadwerkelijk wel iets?
Als ik het vergelijk met voordat ik mijn ex ontmoette, voel ik me wezenlijk anders als ik naar mijn datingwensen kijk. Toentertijd voelde ik een druk, een drang om het ideale plaatje te creëren. Net zoals mijn ouders dat hadden. Ik moest van mezelf een man vinden, een huis kopen, trouwen, kinderen krijgen en dan lang en gelukkig samen zijn. En dit het liefst voor je dertigste: dat was hét idee.
Je gaat op zoek naar de man die voldoet aan jouw ideaalbeeld. Kan hij voor mij en kinderen zorgen? Is het een gezinsman? Als ik er nu op terugblik was ik eigenlijk niet bezig met wat ik nodig had in een partner, maar wat volgens het ideaalplaatje zou kloppen.
Iedere keer als ik uit ging, zocht ik naar een man die aan al die eisen voldeed. In mijn hoofd vinkte ik die checklist af. En jawel: op een gegeven moment vond ik die ideale man. We bouwden samen een leven op, trouwden, kochten een huis, namen een huisdier en kregen twee prachtige kinderen. We hadden alles.
Als je alles hebt, moet je kritisch kijken of dat eigenlijk nog is wat je wilt en wat je nodig hebt. Is die ander echt een match? Past die persoon bij wie jij op dat moment bent? In dat geval kun je elkaar opnieuw vinden. Zo niet, dan klapt het.
Lees verder onder de advertentie
Anders single
Alles ontplofte in mijn gezicht. Nu ben ik dus weer single, maar niet zoals voorheen, ik ben anders single. Het is namelijk zo dat ik niet meer op zoek ben naar die ideale partner die voldoet aan dat perfecte plaatje. Dat heb ik al gehad, en de druk is van de ketel.
Daarnaast ben ik een ander persoon. Ik heb geleerd dat mijn gevoelens en gedachten belangrijk zijn. Ik schat mijzelf naar waarde en ik merk dat daar mijn vernieuwde checklist ligt. Als ik nu iemand tegenkom vraag ik mezelf af of diegene mij volledig ziet. Wordt diegene enthousiast door hoe ik doe en wie ik ben? Accepteert en waardeert hij of zij mij?
Door deze checklist ervaar ik rust. Als iemand nu afhaakt, vind ik dat niet erg. Ik heb mijn portie huisje boompje beestje al gehad. Nu gaat het helemaal om mijzelf en iemand die mij niet wilt, is gewoonweg niet voor mij.”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Slaap jij al jaren met lucide dromen over een volledige nacht doorslapen? Dan zou het zomaar eens kunnen dat jouw kinderen tot een van de sterrenbeelden behoren die bekendstaan als de slechtste slapers.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Voor de open boeken en roddeltantes die privézaken met de hele stad delen is er niet veel verandert het afgelopen decennia. Hun stories lagen altijd al op straat. Alleen op zakelijk vlak was dat heel lang not done. Daar was de regel in het bijzijn van de baas: praat alleen over je werk en houd […]
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.