Meet Johanna (36): biologiedocent, seksuele gezondheidsconsulent, en mama van twee jongens (5 en 7). Na haar recente scheiding jongleert ze met het ouderschap en deelt ze haar avonturen en inzichten.
Lees verder onder de advertentie
“Als gescheiden moeder moet je opeens kijken naar wie je bent en wat je wilt in het leven. Je mag aan de slag met terugblikken op wat je ervaren hebt in het leven, hoe je dat gevormd heeft en waar je eigenlijk naartoe wilt, moet en kan.
Lees verder onder de advertentie
Zoek ik wel iets?
Een deel van jezelf wat nu bij je hoort en waar je niet om heen kan is dat je nu single bent. Met alle beelden en verwachtingen die daarbij horen. Wat een feest! Je hebt vrijheid gekregen en mag weer vissen in die immense zee. Je kan immers een onbeperkte hoeveelheid aan datingapps downloaden en dan is, volgens de makers van die apps, succes gegarandeerd. Maar succes voor wat? Wat is het eigenlijk dat ik zoek? En zoek ik daadwerkelijk wel iets?
Als ik het vergelijk met voordat ik mijn ex ontmoette, voel ik me wezenlijk anders als ik naar mijn datingwensen kijk. Toentertijd voelde ik een druk, een drang om het ideale plaatje te creëren. Net zoals mijn ouders dat hadden. Ik moest van mezelf een man vinden, een huis kopen, trouwen, kinderen krijgen en dan lang en gelukkig samen zijn. En dit het liefst voor je dertigste: dat was hét idee.
Je gaat op zoek naar de man die voldoet aan jouw ideaalbeeld. Kan hij voor mij en kinderen zorgen? Is het een gezinsman? Als ik er nu op terugblik was ik eigenlijk niet bezig met wat ik nodig had in een partner, maar wat volgens het ideaalplaatje zou kloppen.
Iedere keer als ik uit ging, zocht ik naar een man die aan al die eisen voldeed. In mijn hoofd vinkte ik die checklist af. En jawel: op een gegeven moment vond ik die ideale man. We bouwden samen een leven op, trouwden, kochten een huis, namen een huisdier en kregen twee prachtige kinderen. We hadden alles.
Als je alles hebt, moet je kritisch kijken of dat eigenlijk nog is wat je wilt en wat je nodig hebt. Is die ander echt een match? Past die persoon bij wie jij op dat moment bent? In dat geval kun je elkaar opnieuw vinden. Zo niet, dan klapt het.
Lees verder onder de advertentie
Anders single
Alles ontplofte in mijn gezicht. Nu ben ik dus weer single, maar niet zoals voorheen, ik ben anders single. Het is namelijk zo dat ik niet meer op zoek ben naar die ideale partner die voldoet aan dat perfecte plaatje. Dat heb ik al gehad, en de druk is van de ketel.
Daarnaast ben ik een ander persoon. Ik heb geleerd dat mijn gevoelens en gedachten belangrijk zijn. Ik schat mijzelf naar waarde en ik merk dat daar mijn vernieuwde checklist ligt. Als ik nu iemand tegenkom vraag ik mezelf af of diegene mij volledig ziet. Wordt diegene enthousiast door hoe ik doe en wie ik ben? Accepteert en waardeert hij of zij mij?
Door deze checklist ervaar ik rust. Als iemand nu afhaakt, vind ik dat niet erg. Ik heb mijn portie huisje boompje beestje al gehad. Nu gaat het helemaal om mijzelf en iemand die mij niet wilt, is gewoonweg niet voor mij.”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.