Yolanthe Cabau woont met zoon Xess (9) in Los Angeles. In deze column deelt ze haar ervaringen als single moeder en carrièrevrouw.
Lees verder onder de advertentie
Xess Xava is nu 9 en zit in die geweldige fase waarin fantasie geen grenzen kent. Hij stelt vragen over alles en droomt de meest bijzondere dingen. Soms filosofisch, soms grappig, en soms zo diepzinnig dat ik er zelf even over moet nadenken. Maar wat ik misschien nog wel het mooiste vind, is dat hij zijn dromen altijd met mij deelt.
Lees verder onder de advertentie
Die blik
Laatst kwam hij ’s ochtends de keuken in gelopen, nog half slaperig maar met die blik in zijn ogen die betekent dat er iets bijzonders was gebeurd. Terwijl ik zijn ontbijtje maakte, zei hij: “Mama, ik kon vliegen vannacht.” Ik keek op. “Oh ja?” “Ja. Niet met vleugels als een vogel, maar gewoon mijn eigen vleugels. Eerst ging het moeilijk, maar toen dacht ik: als ik het gewoon dóe, dan lukt het. En toen vloog ik echt. Ik zag jou ook, je stond op een berg en zwaaide naar me.” “En wat deed ik toen?” vroeg ik. Hij keek me aan alsof ik het antwoord al had moeten weten. “Je sprong natuurlijk. En toen kreeg jij ook vleugels.”
Lees verder onder de advertentie
”
Hij keek me aan alsof ik het antwoord al had moeten weten. “Je sprong natuurlijk. En toen kreeg jij ook vleugels
We vlogen samen over een eiland met zwevende rotsen en kronkelende wegen door de lucht. Maar in plaats van gewoon rond te zweven, stond er iets op ons te wachten: een gigantische racebaan waar we met zwevende motoren tegen elkaar raceten. Xess won natuurlijk, want hij wint altijd van mama.
Dromen bewaren
Later zaten we samen op de bank en probeerden we de droom te ontleden. “Misschien betekent het dat je soms gewoon moet springen,” zei ik. “Ja,” vulde Xess aan, “dan merk je vanzelf dat je kunt vliegen.” En die vond hij zo mooi, dat hij hem opschreef. Want sommige dromen zijn het waard om te bewaren.
Lees verder onder de advertentie
Eerder schreef Yolanthe over haar serie op Netflix en wat de opnames met haar deden. Lees die column hier.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.