Klauteren en klimmen in het bos is leuk, maar waarom niet op een muur of – nog spannender – een échte rots? Lijkt misschien makkelijk, maar zie maar eens boven te komen. Wij zetten een paar leuke klimhallen voor je kind op een rij.
Lees verder onder de advertentie
1. De Klimmuur – Randstad
Kinderen tot veertien jaar moeten hier onder begeleiding van een volwassene klimmen, als ze ouder zijn mogen ze zelf omhoog klauteren. In de verschillende vestigingen (Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Rotterdam) vind je wanden tot wel 21 meter hoog, variërend van liggende wanden tot spectaculaire daken. Gaat je kind voor het eerst? Elke eerste woensdagmiddag van de maand kunnen kinderen van 4 t/m 12 jaar een kennismaking les volgen.
Lees verder onder de advertentie
2. Monte Cervino – Bergschenhoek
Buiten klimmen op een echte berg: dat kan in klimcentrum Monte Cervino in Bergschenhoek. De betonnen buitenwand heeft een oppervlak van maar liefst 1350 vierkante meter en is bijna 35 meter hoog. Wie durft? Klim je liever binnen, dan kan dat hier ook. Kinderen mogen vanaf 12 jaar zelfstandig omhoog.
Bij Neoliet kun je in twee- of drietallen klimroutes afleggen tussen de 7 en 21 meter hoog, maar je kunt er ook voor kiezen om te gaan boulderen: klimmen zonder touw. Je baant je dan een weg omhoog tot ongeveer 4 meter en springt weer naar beneden, waar je op dikke valmatten terecht komt. Ook een leuke plek voor kinderfeestjes. Een instructeur leert kinderen hoe ze moeten klimmen en ze kunnen kruipend en sluipend door een grottenstelsel heen, waarbij ze onderweg verschillende obstakels tegenkomen. Kijk op de site voor andere vestigingen van Neoliet.
Lees verder onder de advertentie
4. Klimcentrum Alkmaar
Met meer dan 75 klimroutes in alle moeilijkheidsgraden komt elke klimmer hier aan z’n trekken. Het totale klimoppervlak bedraagt 750 vierkante meter en de hoogte van de wanden varieert van 7 tot 16 meter. Ook is er een scheepsladder die je kunt beklimmen en is het mogelijk om te abseilen van een abseilplateau als een echte bergbeklimmer.
Lees verder onder de advertentie
5. Yosemite Klim & Outdoorcentrum – Zwolle
Dit centrum is vernoemd naar de wereldberoemde rots in Yosemite National Park in Amerika. Je kunt er een basiscursus volgen om je Klimvaardigheidsbewijs te halen of als gevorderde klimtrainingen krijgen. De klimwand is 16,5 meter hoog en heeft een oppervlakte van maar liefst 1200 vierkante meter. Ook vind je er een buitenklimwand, een boulderhok en een klettersteig parcour.
Lees verder onder de advertentie
6. Klimhal Amsterdam
De grootste klimhal van de Benelux staat in de buurt van station Sloterdijk in Amsterdam, is 21 meter hoog en heeft een totaal klimoppervlak van maar liefst 3300 m2. Uitrusten kan bij een van de sfeervolle zitgelegenheden binnen of buiten en bij de bar kun je terecht voor een drankje, snack of maaltijd.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.