Ben je je kind na één stap op de kinderboerderij al kwijt aan de geiten en cavia’s of is-ie niet uit de bossen weg te slaan? Bekijk dan dit lijstje.
Lees verder onder de advertentie
Herten kijken vanuit de skybox
Vanuit een hooggelegen panoramaraam bekijk je zwijnen, herten en reeën. Vooraf zoek je samen met de natuurgids in het bos naar dierensporen en op de terugweg – als het bijna donker is – kun je zomaar nog een overstekend wild zwijn tegenkomen. Tot en met augustus organiseert Staatsbosbeheer het Natuurtheater Geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar, 8 t/m 12 jaar € 12,95, vanaf 13 jaar € 14,95, staatsbosbeheer.nl
Lees verder onder de advertentie
Dino’s en vleermuizen
In Avonturia de Vogelkelder in Den Haag kun je op scheepskisten klimmen en helpen bij het opgraven van een dinosaurus. Verder kun je er een avonturenboom beklimmen, uilenballen uitpluizen en in de woestijn naar stokstaartjes, woestijnvossen en vleermuizen kijken. Entree € 3,95, activiteiten vanaf € 1,95, de-vogelkelder.nl
Als je een keer iets anders wilt dan een normale dierentuin, moet je echt naar DoeZoo in Leens (op een halfuurtje van Groningen) gaan. Daar heb je namelijk ontelbaar veel insecten, maar ook hagedissen, neusberen, kikkers, stinkdieren, spinnen en slangen. Je kunt een rondleiding krijgen en insecten vasthouden, aanraken of voeren. O, en DoeZoo is voor een groot deel overdekt, dus je kunt er ook naartoe als het regent. € 6,50, kinderen t/m 2 jaar gratis, doezoo.nl
Lees verder onder de advertentie
Slapen onder de sterrenhemel
Rol van de zandheuvels, doe een spannende puzzeltocht of bezoek Museonder om te zien wat er vroeger allemaal onder de grond leefde. In de zomer worden er ook nog eens leuke kindersafari’s georganiseerd. Je kunt dan mee met de boswachter op zoek naar wilde dieren en slaapt ’s nachts onder de sterrenhemel in de buitenlucht. Kortom: in Nationaal Park de Hoge Veluwe kun je je lol niet op. Hogeveluwe.nl
Lees verder onder de advertentie
Een oerwoud in Luttelgeest
In de Orchideeën Hoeve in Luttelgeest (Flevoland) loop je door ongelooflijk mooie tuinen met tweeduizend(!) soorten orchideeën – vandaar de naam. Ook vind je er vlinders, leguanen, papegaaien en vissen die je kunt voeren. En dan worden er ook nog eens spannende speurtochten georganiseerd. T/m 3 jaar gratis, kinderen van 4 t/m 12 jaar € 7,50, vanaf 13 jaar € 12,50, orchideeenhoeve.nl
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Slaap jij al jaren met lucide dromen over een volledige nacht doorslapen? Dan zou het zomaar eens kunnen dat jouw kinderen tot een van de sterrenbeelden behoren die bekendstaan als de slechtste slapers.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Voor de open boeken en roddeltantes die privézaken met de hele stad delen is er niet veel verandert het afgelopen decennia. Hun stories lagen altijd al op straat. Alleen op zakelijk vlak was dat heel lang not done. Daar was de regel in het bijzijn van de baas: praat alleen over je werk en houd […]
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.