Op knopjes drukken, een parcours afleggen of een speurtocht doen. Kidsproof.nl is groot fan van deze 9 musea, want hier mogen kinderen alles zelf doen.
Lees verder onder de advertentie
Zoveel knopjes
Deze Amsterdamse parel staat bekend om vijf verdiepingen vol knopjes, proefjes en spannende experimenten. En je kleine wetenschapper mag daar zelf mee aan de slag. In NEMO leer je bijvoorbeeld hoe bliksem werkt, waarom je zo op je ouders lijkt en hoe je energie uit wind haalt. Om nieuwsgierig van te worden.
Lees verder onder de advertentie
Boekenwurmpjes
In het Kinderboekenmuseum in Den Haag sta je oog-in-oog met je favoriete verhaaltje voor het slapengaan. In de tentoonstellingen komen Kikker, de verhalen van Annie M.G. Schmidt en Rupsje Nooitgenoeg allemaal voorbij. Een echt doe-museum, al leuk voor boekenwurmpjes vanaf 2 jaar.
Lees verder onder de advertentie
Goede vlucht
Kijk een vliegtuig! Als je een vliegtuigfan thuis hebt, mag Aviodrome Lelystad Airport niet ontbreken aan je zomerprogramma. Kinderen kunnen er een dagje piloot of stewardess worden, een vliegtuig besturen in de Flight Simulator of binnenkijken in een Boeing 747. Of glij als levende koffer van de glijbaan en test hoe het is om te taxiën als een vliegtuig.
Lees verder onder de advertentie
In de krant
Een krant of boek rolt niet zomaar uit je huis-tuin-en-keuken-printer. Drukken en grafisch ontwerp is een hele kunst. Bij GRID Grafisch Museum in Groningen leer je hoe dit werkt. Van de kaft op het boek tot de tekst in een krant. En daarna mag je het zelf proberen in één van de workshops.
Lees verder onder de advertentie
Lekker technisch
Met één druk op de knop een oude machine in werking zetten of een coole game spelen. In Oyfo Techniekmuseum in Hengelo bruist het van de technische snufjes. Er staat bijvoorbeeld een indrukwekkende stoommachine die je niet mag missen. Tip: in de schoolvakantie zijn er leuke doe-middagen voor kinderen.
In het Mariniersmuseum word je als een echte marinier uitgezonden op missie. Met het hele gezin ga je op pad en los je onderweg spannende taken op. Hup, over de hindernisbaan en op doel schieten vanaf een marineschip. Dat vergt de nodige skills en samenwerking. Spannend!
Vuurproef
Vroeger reisden mensen niet in een geel-blauwe trein, maar in puffende stoomlocomotieven. In het Spoorwegmuseum in Utrecht ontdek je hoe deze stalen monsters vooruitkwamen en wat de machinisten precies deden. In het museum kom je langs een techlab, achtbaantje en de attractie Vuurproef. Vooral die laatste is heel indrukwekkend.
Koekenbakker
Op de Zaanse Schans tref je een stukje oer-Hollandse traditie aan. Met prachtige molens en het Zaans Museum. Vooral de Verkade Experience is leuk voor je mini’s. Hier ga je aan de gang in een oude koekjes- en chocoladefabriek. Met originele machines – die nog draaien – en games waarbij je test of je een geschikte koekenbakker bent.
Bibberbot
In Discovery Museum in Kerkrade kom je ogen en handen tekort. Er is zoveel te zien en doen. Alles in het museum is interactief en gaat over wetenschap in het dagelijks leven. Kinderen kunnen zelf een stad bouwen, een bibberbot in elkaar zetten of naar de nieuwste snufjes kijken in het Science Theater.
Speciaal voor Kek Mama selecteerde Kidsproof.nl deze fijne lijst met uitjes. Kidsproof.nl is dé inspiratiesite voor uitjes met kinderen in Nederland, in alle windstreken, voor alle leeftijden en het hele jaar door. De site is handig ingedeeld per regio, zo ontdek je makkelijk welke leuke kinderactiviteiten er allemaal in de buurt zijn.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.