Welkom bij Budget Babbels, waar moeders wekelijks hun (huishoud)boekje open doen over hun inkomsten, uitgaven en money tips. Deze keer Ruby (31), moeder van een jongen (14 maanden).
Lees verder onder de advertentie
Wie: Merel (31) Baan: Copywriter modemerk Inkomsten: 2550 euro per maand
Simpel
“Bij ons thuis is de verdeling simpel. Ik betaal onze huur 1550 euro per maand en alles wat daarbij komt kijken: elektra, water, gemeentelijke heffingen, wifi, parkeren, en de kinderopvang van 1000 euro per maand. Dit is precies gelijk aan mijn maandsalaris. Mijn man is salesmanager bij een autobedrijf en betaalt de rest: zorgverzekering, telefoonabonnementen, streamingdiensten, reiskosten, boodschappen, cosmetica, luiers en kleding.
Wat er over blijft, gaat naar de spaarrekening voor onvoorziene uitgaven, zoals toen de wasmachine stuk ging of toen we vorig jaar onze vlucht misten en nieuwe vliegtickets nodig hadden. De leuke dingen, zoals etentjes, uitjes, vakanties en cadeautjes, betalen we van de maandelijkse bonus van mijn man. Handig, die salesbonussen!
Lees verder onder de advertentie
Een zegen
Ja, het is soms pittig, vooral door onze hoge huur. Mensen vragen vaak waarom we akkoord zijn gegaan met zo’n hoge huurprijs. Voordat Lewis werd geboren, woonden we in een klein vooroorlogs arbeidershuisje van 50 vierkante meter, waar de schuifdeuren de woonkamer en slaapkamer scheidde. Charmant, maar zero plek voor een geïmproviseerde babykamer, een piepkleine keuken, geen eetgedeelte en de badkamer was heel letterlijk gebouwd in een oude kastruimte. We konden daar echt niet blijven met een kleintje op komst.
Lees verder onder de advertentie
Nu hebben we 110 vierkante meter: drie slaapkamers (een voor ons, een voor Lewis en een voor onze kleren), een ruime badkamer met bad voor ons en Lewis’ babybadje, een grote woonkamer met eetruimte en speelhoek, en een keuken waar we met z’n drieën kunnen koken – Lewis op zijn leertoren. Een kind heeft misschien niet veel ruimte nodig om liefdevol op te groeien, maar met al die kindermeuk is opbergruimte een zegen.
Het is het waard
Zouden we kunnen bezuinigen op de kinderopvang? Ja, mijn schoonouders willen met alle liefde op Lewis passen. Tot zijn eerste verjaardag ging hij drie dagen per week naar opa en oma. Maar hij was echt toe aan sociale contacten en hij geniet enorm van spelen met andere kindjes. Bovendien zien we hem enorm groeien in zijn ontwikkeling, dus willen we hem niet van de opvang halen. Tuurlijk vinden we het gestoord dat we een maandsalaris kwijt zijn aan wonen en opvang, maar het is het waard.
Lees verder onder de advertentie
Tips
We proberen te bezuinigen door twee keer per week bij mijn schoonouders te eten en verder koken we bijna altijd zelf. Mijn boodschappentip? Koop fruit en groenten uit de diepvries. De prijs per kilo is goedkoper en je voorkomt dat je vitamientjes bedorven raken. Speelgoed scoren we via Vinted en Marktplaats: goedkoper en duurzaam.
Kleding kopen we liever nieuw, maar met lidmaatschapskortingen en basics van bijvoorbeeld Zeeman, die je weer kunt stijlen met eyecatchers van duurdere merken, kom je een heel eind. Dit alles geef ik natuurlijk door aan Lewis, maar het belangrijkste wat ik hem wil meegeven? Investeer op een gunstig moment in vastgoed, zodat je niet aan een hoge huurprijs vastzit.”
Wil je ook meedoen aan Budget Babbels? Stuur dan een mail naar redactie@kekmama.nl.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.