Als blogger Kirsten Mae haar twee kinderen overal naar toe zou moeten brengen, van school tot sportclubs, houdt ze geen tijd over. Daarom runt ze met vriendinnen een carpooldienst. Maar of dat nou helpt?
Lees verder onder de advertentie
‘We zijn met het inplannen bijna net zoveel tijd kwijt als het rijden’, schrijft ze op haar blog.
Kirsten werd door een vriendin gevraagd lid te worden van de ‘carpoolgroep’. Ze zei meteen ja. ‘Zonder die groep zou ik elke dag drie uur in de auto zitten om mijn kinderen van school te halen. Ze zitten allebei op een andere school aan weerszijden van de stad. Tel daar vier dagen bij op aan naschoolse activiteiten, en ik zou elke week negentien uur in de auto doorbrengen als moedertaxi voor mijn kroost.’
Lees verder onder de advertentie
Parttime baan
Volgens een Amerikaans onderzoek is 38% van de ouders – met kinderen tussen de 6 en 17 jaar oud – meer dan vijf uur per week bezig met het rondrijden van hun kinderen. Een derde daarvan zit zelfs op meer dan tien uur en bij driekwart van de ondervraagde ouders is het de vrouw die die taak op zich neemt. Tel je het organiseren van het carpoolen én het rijden zelf bij elkaar op, dan zit je qua uren bijna aan een parttime baan.
‘Heel herkenbaar’, vindt Kirsten. ‘Een groot deel van de tijd dat ik en andere moeders nu niet rijden, besteden we aan plannen: wie rijdt wie? Wel zo handig om dat goed af te stemmen, want mijn kind is een keer vergeten. Maar dat plannen van ritten, kost veel tijd. Als je alles bij elkaar optelt zit je inderdaad aan een parttime baan. Het is de moeite waard, want ik bespaar brandstof en zit minder tijd in de auto. Maar toch. Ik zou willen dat er een manier was om hiervoor betaald te worden.’
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Wintersport: de een zweert erbij, de ander gruwelt van de kou. Maar sommige moeders lijken wel geboren voor de sneeuwpret. Of het nu gaat om razendsnel de piste afgaan of vooral après-skiën alsof het een Olympische sport is: je sterrenbeeld kan daar zomaar iets mee te maken hebben!
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.