Is jouw kind deze avond ook op pad geweest voor Halloween met maar een doel: zo veel mogelijk snoep verzamelen? Hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet de komende dagen in één ruk al die snoepjes verorberen en veranderen in hyperactieve suikerbommen? Hier zijn drie tips om op een speelse manier die snoephonger een beetje in te dammen.
Lees verder onder de advertentie
Tip 1: Organiseer een snoep-bingo (met prijzen!)
Snoep-bingo is een leuke manier om de snoepjes wat meer gespreid te verdelen over de dagen, zonder dat je kinderen meteen beginnen tegen te stribbelen. Maak een eenvoudige bingokaart, waarbij je elk vakje labelt met een activiteit of een kleine opdracht, zoals “Zing een liedje”, “Doe een dansje”, “Help met de afwas” of zelfs iets als “Geef een knuffel”.
Lees verder onder de advertentie
Na elk succesvol uitgevoerde opdracht mogen ze een vakje aankruisen, en zodra ze een rij vol hebben, krijgen ze een snoepje als beloning. Je kunt zelfs een grote prijs maken: een klein handjevol snoepjes als ze de hele kaart hebben afgevinkt. Maar pas op: grote kans dat ze na een kaart snel bij jou terugkomen voor de volgende bingo-ronde.
Halloween snoepjes zijn er in vele ‘enge’ vormen, gekke kleuren en nieuwe smaken. Waarom niet van deze diversiteit gebruikmaken om het snoep ‘bewust’ te consumeren? Speel een smaak-experiment waarbij kinderen elk snoepje eerst moeten proeven en beschrijven voordat ze het mogen opeten.
Lees verder onder de advertentie
Is het zoet of zuur? Plakkerig of knapperig? En wat voor kleur en geur heeft het? Dit maakt het snoepen meer een spel dan een snelle hap, en kinderen nemen zo tijd om te proeven in plaats van zo snel mogelijk naar binnen te werken.
Je kunt er zelfs een soort mini-recensie van maken: elk snoepje krijgt een score op basis van smaak, textuur en uiterlijk. Na een paar dagen kunnen jullie de “Halloween Snoepgids” samenstellen waarin alle favorieten staan. Zo wordt snoepen een echte activiteit en ontstaat er misschien zelfs een leuk spelletje wie de beste ‘snoepkenner’ is.
Tip 3: Maak een “Snoepwinkel” met een budget per dag
Maak van het snoepavontuur een leerzame ervaring door een kleine snoepwinkel in huis te creëren. Geef je kinderen elke dag een bepaald aantal “snoepmuntjes” die ze mogen besteden in de winkel. In deze winkel, die jij runt (inclusief je beste kassajuffrouw-stem natuurlijk), kosten verschillende snoepjes een bepaald aantal muntjes. Zo is bijvoorbeeld een chocoladereep drie muntjes, een lolly twee muntjes en een kleine kauwgombal één muntje.
Lees verder onder de advertentie
Kinderen leren zo op een speelse manier omgaan met keuzes maken en budgetteren. Willen ze meteen hun muntjes opmaken of bewaren ze deze voor later? Deze aanpak moedigt aan om slim met hun voorraad om te gaan en niet alles in één keer op te eten.
Bovendien kun je samen een moment maken van het “winkelen” en de snoepjes extra speciaal maken door een beetje theatrale flair in te brengen met een kassa-medewerker met gek stemmetje. Happy Halloween!
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?