Autozitjes zorgen tijdens een botsing voor vijftig procent minder letsel bij kinderen, maar dan moet je het ding wel op de juiste manier gebruiken. Drie op de vier kinderen blijken niet op de juiste manier te zitten. Wat zijn de meest gemaakte fouten? Dat lees je hieronder.
Lees verder onder de advertentie
Winterjas aanlaten
Vooral in de winter kan het voorkomen dat ouders hun kind met winterjas en al in de autostoel zetten. Goedbedoeld natuurlijk, maar toch kun je ‘m beter uitdoen: gordels kunnen bijna onmogelijk goed aanspannen als je kind een dikke jas draagt. Er blijft dan aardig wat ruimte over tussen de gordel en je kind, waardoor er een kans bestaat dat hij bij een botsing uit het stoeltje kan worden geslingerd. Houd maximaal een dikte van twee vingers aan tussen de gordel en je kind.
Lees verder onder de advertentie
Lang vervoeren
Voor de veiligheid bij botsingen zit een baby altijd licht gebogen in een autostoeltje, maar hierdoor is er weinig mogelijkheid tot bewegen. Voor een goede motorische ontwikkeling moet je baby eigenlijk recht liggen en de benen vrij kunnen bewegen. Er wordt daarom geadviseerd kleine kinderen niet langer dan twee uur per dag in een autostoeltje te leggen. Maak je een langere rit? Probeer dan tussendoor te stoppen en laat je baby af en toe languit liggen.
Eigenlijk hoort je kind altijd achterin vervoerd te worden (dus niet op de passagiersstoel). Maar is het echt niet anders, zorg er dan voor dat de airbags voorin uitgeschakeld zijn. Dit kan verstikking bij een botsing voorkomen.
Lees verder onder de advertentie
Met rijrichting mee vervoeren
Uit veiligheidsoogpunt kun je je kind het beste zo lang mogelijk achterwaarts vervoeren – krachten op het nekje bij een frontale botsing zijn dan tot vijf keer zo laag. Na vijftien maanden kunnen de stoeltjes ook met de rijrichting mee gezet worden.
Lees verder onder de advertentie
Het stoeltje niet goed vastklikken
Inkopper natuurlijk, maar het autostoeltje mag niet meegeven als je bijvoorbeeld een bocht om gaat. Zorg er daarom voor dat het autostoeltje altijd goed is vastgemaakt. Met de nieuwe lichting autostoeltjes (met ISOFIX) is het gelukkig bijna onmogelijk om dit fout te doen: het is gewoon inklikken en klaar.
Lees verder onder de advertentie
Kies voor een stoeltje met rugleuning
Veel mensen gebruiken een zitverhoger als hun kind al wat ouder is. Maar dat is niet voldoende. Je kunt beter een stoeltje met rugleuning aanschaffen, zodat je kind beter beschermd is bij een botsing van opzij. Kies alleen voor een verhoger zonder rugleuning als je kind al bijna groot genoeg is om met een gordel in de auto te zitten.
Trek de autogordel strak aan
Als je baby zit of slaapt, mag er geen speling tussen het autostoeltje en de stoel of bank zitten. Zorg er voor dat je het heupgedeelte van de autogordel daarom altijd zo strak mogelijk aantrekt.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.