Hoest jouw kind en wordt hij ’s nachts huilend en benauwd wakker? Dan kan het zijn dat hij last heeft van pseudokroep-aanval. Wat dit precies is, hoe je het herkent en wat je eraan doet, lees je hier.
Lees verder onder de advertentie
Pseudokroep is een virusontsteking van de bovenste luchtwegen en komt vooral voor bij kinderen van zes maanden tot vijf jaar.
Hoe herken je een aanval?
Je herkent een aanval aan benauwdheid, heesheid en een gierend geluid bij inademen. Vaak hebben kinderen ook een blafhoest. Doordat je kind het gevoel heeft dat hij weinig lucht krijgt, kan hij in paniek raken.
Hoewel het er angstig uit kan zien, is het als ouder belangrijk om rustig te blijven. Wat je verder kunt doen:
Probeer je kind gerust te stellen.
Vochtige lucht kan de hoestprikkel verminderen. Door een minuut of 10 met je kind naast een warme, stromende douche te staan (met de badkamerdeur dicht) stopt de aanval vaak vanzelf.
Geef je kind iets te drinken wat de keel verzacht, bijvoorbeeld warme. thee met honing of suiker. Goed om te weten: geef geen honing aan kinderen jonger dan één jaar. In honing kunnen bacteriën zitten waar baby’s ziek van kunnen worden.
Probeer even geen zuivelproducten te geven, want die kunnen zorgen voor slijm in de keel.
Wordt je kind blauw tijdens de hoestaanval, wordt de benauwdheid niet minder, is je kind suf/afwezig of zeer onrustig, heeft hij hoge koorts of houden de klachten lang aan? Neem dan altijd contact op met een arts.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.