Je kunt je kind met de beste bedoelingen en netste waarden opvoeden, krijgen die kleine rakkers het alsnog voor elkaar om er wat uit te floepen dat niet door de beugel kan.
Lees verder onder de advertentie
Lena (39), moeder van Lucy (7) en Felix (5).
“Shoppen is mijn grootste hobby, ik doe dit dan ook vaak samen met mijn kinderen. Handig op de naaimachine of met naald en draad ben ik niet, ik kan nog geen sok stoppen. Iets lijmen of repareren? Geen idee waar ik moet beginnen. Ik weet dat het in het kader van duurzaamheid eigenlijk niet door de beugel kan, maar zodra er iets kapot is, gooi ik het weg. Vond ik zelf nooit een probleem, maar ik had er heel naïef niet bij stilgestaan dat dit zou doorspijpelen in de opvoeding van mijn kinderen.
Lees verder onder de advertentie
Waar ik vroeger keihard moest huilen als er iets van mij kapot ging, interesseert het Lucy en Felix helemaal niets als hun speelgoed stukgaat. Laatst liet Lucy buiten haar iPad kapot vallen. ‘Even een nieuwe kopen’, verzuchtte ze laconiek. Ik kon d’r wel villen, maar tegelijkertijd wist ik dat dit een tekortkoming is van mijn eigen karakter en opvoeding: je oogst wat je zaait.”
“Je kunt me momshamen wat je wilt, maar ik hou gewoon van uitslapen en ben in het weekend bekaf na een week fulltime werken. En dus krijgt mijn zoontje elke zaterdagochtend als hij rond zeven uur wakker wordt de iPad en wat snoep, zodat hij even koest is en ik nog een uurtje of anderhalf kan doortukken. Het verdient niet de schoonheidsprijs, maar de rest van de week is het heus rust, reinheid en regelmaat hier in huis, met genoeg groente en fruit.
Lees verder onder de advertentie
Ik had Finn alleen beter moeten instrueren over dat dit weekendritueel niet gebruikelijk is bij anderen. Laatst ging hij uit logeren bij een vriendje. Zijn moeder vertelde mij de volgende dag stomverbaasd dat Finn meteen bij het wakker worden had gevraagd waar de Skittles en koetjesrepen lagen.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?