Sara van Gorp is moeder van zoons Ko (9) en Toon (4) en hoofdredacteur van Kek Mama.
Lees verder onder de advertentie
Het is een warme campingzomer. De gehuurde caravan is volgens het boekje afgestyled met vintage spiegels en vogelbehang (ik beken: daar viel ik voor). Maar de kinderkamer is adembenemend klein. Ook zonder enige aanleg voor claustrofobie snap ik wel dat mijn junioren daar de kont niet willen keren. Zelfs Toon, die áltijd in zijn eigen bed slaapt, wil per se in ‘het grote bed’. Dat grote bed is in de caravan amper één meter dertig, maar alla, kom er maar bij jongens, het is toch vakantie. Gedrieën liggen we in de warme nachten gezellig in dat krappe bed. Het echte campinggevoel, denk ik nog.
Eenmaal thuis bedenken de heren dat ze dat grote bed zo gek nog niet vinden. En ach, de vakantie duurt nog en thuis is het bed een stuk groter, dus waarom ook niet? Intussen zijn we een halfjaar verder en het is nog steeds elke nacht vakantie. Of nou ja, de nachten dat ze bij me zijn. ’s Avonds kruip ik dan als een worstje tussen Ko en Toon in. Stiekem geniet ik als ze zich elk met hun hoofd op m’n arm nestelen. Het voelt een beetje als extra inhalen nu ik ze de helft van de tijd niet zie.
Lees verder onder de advertentie
‘Kleuterheffen is ook een sport’
Als ze achttien zijn, slapen ze echt wel in hun eigen bed. Een gedachte die uitstekend werkt bij diverse opvoedkundig twijfelachtige situaties. Dat ik Ko vaak nog help bij het aankleden. (Grinnikend: ‘Mama, jij kunt dat zo goed.’) Dat ik twintig kilo Toon nog geregeld draag, met z’n armpjes om m’n nek. (‘Mama, jij bent zo lekker warm.’) Ach, kleuterheffen is ook een sport. En als ze achttien zijn… Juist.
Schoolgroepsapps met andere moeders, het is voer voor smeuïge en soms ronduit bizarre verhalen. Zo ook het verhaal van Fieke. Zij schoot het cadeau voor de juf aan het eind van het jaar voor en nu weigert een moeder haar deel via de Tikkie te betalen.
Ziggy kiest voor een unieke babynaam voor haar dochter, geïnspireerd door een bekende actrice. Haar moeder vreest echter dat deze keuze tot pesterijen zal leiden.
Sommige situaties zorgen voor sprakeloze momenten. Pas achteraf doet je brein z’n werk en bedenk je je wat je eigenlijk had kunnen doen of zeggen. Florine, moeder van twee kinderen, ervaarde het onlangs in de supermarkt.
Astleigh en Rowan, bekend van Married At First Sight, zijn trotse ouders geworden van een dochtertje. Het stel zit op een roze wolk, maar verbaast zich ook over een situatie: wildvreemden die zomaar je baby in de kinderwagen aanraken. Daar heeft kersverse papa Astleigh nu iets op bedacht: een baby-button.
Het griepvirus heerst en dat betekent dat je als moeder regelmatig met onverwachte momenten moet dealen. Zo ook Maartje, die haar zieke kleuter Esmée een oppepper wilde geven met een warm bad. Dat liep alleen anders dan verwacht.
Het is je vast niet ontgaan: de griep en heerst en hoe! Als je kleintje door het virus is geveld, wil je natuurlijk niets liever dan dat hij of zij zich snel weer kiplekker voelt. Maar wist je dat er dingen zijn die dokters nóóit doen bij griep? Daar kunnen we van leren.