Fotografe Giedre Gomes maakt prachtige portretten van gezinnen. In haar nieuwe reeks richtte zij zich op vaders en hun kroost. Prachtplaatjes!
Lees verder onder de advertentie
We hebben vaker aandacht besteed aan het werk van Giedre Gomes, zoals aan haar fotoreeks die de rauwe realiteit van het moederschap liet zien. Voor haar nieuwe project legde Gomes vaders en hun kinderen op de gevoelige plaat. ‘Ik wilde goede vaders laten zien, die betrokken zijn in het leven van hun kinderen.’ Ze zorgde ervoor dat ze verschillende soorten vaders voor haar lens kreeg en hoopt dat vaders zich in de foto’s herkennen. Ook zegt de fotografe te wensen dat vaders meer tijd en de mogelijkheid zouden moeten krijgen om na de geboorte een band met hun baby op te bouwen, en dat werkgevers vaders vaker betaald verlof zouden geven.
Je kent ze wel: die vaders die hun kind zonder jas in de regen laten staan omdat ‘ie toch een sterke weerstand moet opbouwen. Of die vrolijk in slaap vallen terwijl hun peuter met een schaar aan de haal gaat.
Soms denk je alles perfect te hebben geregeld, totdat je een gigantische fout ontdekt als het al te laat is. Het overkwam Ilma met haar zorgvuldig voorbereide geboortekaartjes.
Tikkies krijgen voor minuscule bedragen, het gebeurt dus écht. Het overkwam Suzan, die hierdoor nooit meer normaal kan kijken naar haar nieuwe collega.
De tijd dat moeders automatisch thuis bleven bij de kinderen, terwijl vaders de kost verdienden, ligt ver achter ons. Sterker nog, steeds meer gezinnen kiezen ervoor dat beide ouders fulltime werken.
Niemand zit erop te wachten: muizen in huis! Of je nou als de dood bent voor de diertjes of het gewoon vies vindt, muizen in huis wil je niet. Salomé had ze toch.