Wij hebben een grote tuin, met een trampoline en een boomhut. Daardoor krijgen we elke dag de halve klas van mijn zoon (9) over de vloer. Hoe weten we of het echte vriendjes zijn of jongens die alleen maar willen profiteren?
Lees verder onder de advertentie
Els en Do: Tja. U kunt natuurlijk de tuin sluiten, een slot op de hut hangen, de trampoline onklaar maken, en kijken wie er dan nog wil komen spelen. Maar waarom zou u eigenlijk? Wat doet het ertoe of het echte vrienden zijn of niet? Zolang ze niet de koelkast leegsnaaien, niet over de wc-bril plassen en de boel niet terroriseren?
Lees verder onder de advertentie
Gelegenheidsvriendschappen
Kinderen sluiten pijlsnel gelegenheidsvriendschappen, en daar is niets mis mee. Bij wie de vriendschap het diepste zit, maakt eigenlijk niet uit. Zolang uw zoon geen kinderen naar huis neemt die hij stom vindt en die hem stom vinden. In dat geval moet hij leren assertiever te zijn. Vraag hem voor de zekerheid af en toe of hij alle kinderen die bij hem spelen leuk vindt. Of hij zich niet gedwongen voelt sommige klasgenoten mee op sleeptouw te nemen.
Verder moet u vooral blij zijn dat de kinderen heerlijk buitenspelen. Zet een kan water klaar en een schaal worteltjes (dan komen ze in ieder geval niet af op de catering) en trek u daarna terug op de bank en geniet van een boek, tijdschrift of het uitzicht op de tuin vol kinderen die zich uitstekend vermaken.
Lees verder onder de advertentie
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.