Vrolijke opvoedtantes Els en Do beantwoorden jullie opvoedvragen met een knipoog.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben nogal een hypochonder. Heeft mijn oudste blauwe plekken, dan denk ik meteen aan leukemie. Hoest mijn jongste, dan vrees ik een longontsteking. Mijn kinderen zijn heel gezond, maar ik ben altijd bang.
Lees verder onder de advertentie
Angsten kunt u het beste toetsen aan de werkelijkheid. En die stemt uitermate vrolijk. Nederlandse kinderen zijn namelijk nog nooit zo gezond zijn geweest als nu. De kans dat uw kind iets afschuwelijks overkomt is tegenwoordig relatief heel klein.
Levensverwachting in Nederland
Dat de gemiddelde levensverwachting de afgelopen eeuw is verdubbeld, komt met name doordat de kindersterfte ongelooflijk is gedaald. Een eeuw geleden haalden veel kinderen de vijf jaar niet, een cruciale leeftijd omdat ze daarna genoeg antistoffen hebben tegen veel ziekten. Nu zijn dat er vijf op de duizend. Een eeuw geleden was uw angst dus veel terechter geweest.
Lees verder onder de advertentie
Nuchter blijven
Jopie Lemmers (82), een vriendin van tante Do, verloor als peuter twee broertjes aan difterie, een ziekte die ze in deze tijd zonder problemen zouden hebben overleefd. Jopies moeder kon zich echter geen hypochondrie veroorloven, want ze hield nog tien kinderen over voor wie ze moest zorgen. “Ondanks het verdriet om haar zoontjes, gedroeg moeder zich heel nuchter als een van haar kinderen ziek was”, zegt Jopie. “Ze stopte je in bed, je kreeg een geraspt appeltje en een aai over je bol en moest maar weer snel opknappen. Het gevolg was dat we nooit ziek waren. Zelfs niet in de honger winter. We waren mager, maar niet ziek.”
Lees verder onder de advertentie
Angststoornis
Als het de oude mevrouw Lemmers lukte haar angsten weg te redeneren, moet het u al helemaal lukken. U hebt de statistieken aan uw zijde. Als het niet lukt, gaat u naar de dokter, maar dan voor uzelf. Misschien lijdt u aan een angststoornis, en ook daarvoor heeft de medische wetenschap uitstekende therapieën ontwikkeld.
Lees verder onder de advertentie
Els en Do zijn geboren voordat de pil was uitgevonden en kwamen ter wereld zonder dat hun ouders daarom hadden gevraagd. Zelf kregen zij heel bewust kinderen en voelen de plicht hen permanent gelukkig te maken. Ze kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg. Mail Els en Do: elsendo@kekmama.nl.
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.
We kennen allemaal wel een verhaal over een bizar betaalverzoek, toch? Dat is lachen, tot het je ineens zelf overkomt. Sonja kreeg een Tikkie van het vriendje van haar dochter.
In de podcast Geuze & Gorgels vertelt Monica Geuze dat ze de achternaam van haar dochter wil laten aanpassen. Zara-Lizzy gaat nu door het leven met de naam van haar vader, Veldwijk, en dat ziet haar moeder graag anders.
We doen het allemaal weleens: uit automatisme roepen we “Goed gedaan!” als onze kinderen iets presteren. Volgens kinderpsycholoog Becky Kennedy zijn juist deze twee woorden – hoe goedbedoeld ook – niet altijd goed voor het zelfvertrouwen van je kind.
Als ouder wil je natuurlijk niets liever dan je kleintje na het zwemmen lekker warm inpakken met een zachte handdoek. Maar wist je dat de manier waarop je die handdoek omdoet, een groot verschil kan maken voor de veiligheid van je kind? Zweminstructrice en waterveiligheidsadvocate Nikki Scarnati deelde onlangs een belangrijke tip.