We weten het allemaal: buitenspelen is voor een kind veel beter dan achter de televisie of iPad zitten. Maar krijg je kinderen maar eens zo ver dat ze naar buiten wíllen. Blogger Chaunie Brusie heeft er de grootste moeite mee en wordt daar knettergek van.
Lees verder onder de advertentie
‘Kinderen moeten buitenspelen. Dat is toch wat kinderen doen?’, schrijft ze op Scary Mommy.
Lees verder onder de advertentie
Verkeerde moment
Zodra het zonnig en warm weer wordt, stelt Chaunie haar kinderen altijd voor om lekker buiten te gaan spelen. ‘Maar dan gebeuren er twee dingen’, vertelt ze. ‘Ze gaan zeuren en schreeuwen en doen alsof ik ze martel. En als ik niets zeg en de hele dag wacht op het moment dat ze zelf naar buiten gaan, willen ze dat uitgerekend ineens ’s avonds.’
Chaunie wordt er gek van en vraagt zich af of andere ouders met hetzelfde probleem worstelen. ‘Het zou niet zo moeilijk moeten zijn’, vervolgt ze. ‘Het zijn kinderen, die moeten lekker buiten spelen. Dat is wat kinderen doen. Ik ben een moeder die binnen zit, soms een limonade inschenkt en wat broodjes smeert als ze honger hebben. Dat is wat moeders doen.’ Steeds als haar frustratie oploopt, bedenkt ze zich wat voor moeder ze zou moeten zijn. ‘Een die leuke en spontane avonturen voor haar kinderen bedenkt. Maar zo’n moeder ben ik niet.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik moet de teugels laten vieren’
Na talloze pogingen heeft Chaunie zich erbij neergelegd: haar kinderen krijgt ze niet zo ver. ‘Ik realiseerde me dat ik mijn hele zomer kan doorbrengen al vechtende met de kinderen om ze buiten te laten spelen, of moet accepteren dat hun jeugd misschien een beetje anders is dan ik ooit had bedacht. Misschien moet ik de teugels een beetje laten vieren en ze hun eigen plan laten trekken. En trouwens, wat doet hun moeder op dit moment? Die zit met een ijskoffie achter het scherm. De appel valt blijkbaar niet ver van de boom…”
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.