Het ene onderzoek roept dat een iPad goed is voor de motoriek van een kind, weer een ander onderzoek waarschuwt juist voor het gebruik van zo’n tablet. Wij hebben een paar handige regels en feiten voor je op een rij gezet.
Lees verder onder de advertentie
Want is zo’n iPad nou echt zo slecht?
Cognitieve achterstand
Natuurlijk kan een tablet helpen voor de ontwikkeling van je kind, maar het gevaar van deze ‘elektronische babysitters’ is dat je ze vaak fulltime laat babysitten. En daar gaat het mis.Onderzoek laat zien wat er met je kind gebeurt als hij teveel naar beeldschermen staart: zo hebben onderzoekers geconstateerd dat wanneer je een brein in ontwikkeling te veel stimuleert met mobieltjes, internet of een iPad, dit kan zorgen voor een cognitieve achterstand.
Lees verder onder de advertentie
‘Overdosis’
Ook leerstoornissen, sneller impulsief reageren en minder goed in staat zijn om zichzelf onder controle te houden (driftbuien) kunnen sneller ontstaan door een ‘overdosis technologie’. Tot slot nog een belangrijke: wanneer kinderen teveel tv kijken, gamen of op de iPad zitten, bewegen ze minder. De kans op overgewicht is hierdoor groter.
Oké, genoeg over de risico’s: je kind de godganse dag achter een tablet zetten is dus een minder goed idee. Maar hoe pak je het wel verstandig aan? In veel gevallen is het maken van afspraken een kwestie van gezond verstand. Maar om als opvoeder wat houvast te hebben, geeft Mijn Kind Online het volgende advies:
Lees verder onder de advertentie
Kinderen tot 2 jaar: een paar keer per week kort samen op een tablet, computer of smartphone surfen of spelen.
2 – 4 jaar: 5 à 10 minuten per keer, tot maximaal 30 minuten per dag.
4 – 5 jaar: 10 à 15 minuten per keer, tot maximaal 1 uur per dag.
Voor kinderen in de latere basisschoolleeftijd adviseert het NIGZ (Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie) om kinderen niet langer dan twee uur per dag achter een beeldscherm te laten zitten.
Taalgevoel
Als je je aan deze tijden houdt, kan iPad-gebruik volgens ‘de wetenschap’ dus geen schade aanrichten. Onderzoekers van de University of London en King’s College zeggen zelfs dat het gebruik van touchscreens goed is voor de fijne motoriek van kinderen. Ook kan het spelenderwijs helpen bij taalgevoel en concentraties en stimuleert het creativiteit: niet verkeerd.
Daniel (38) dacht dat hij het allemaal voor elkaar had: een lieve vrouw, een zoontje van vier en pas een tweede kindje erbij. Maar waar het gezin op het eerste gezicht compleet leek, begon het van binnen langzaam uit elkaar te vallen.
Iedereen kent er wel een: een verwend kind. En niemand van ons vindt verwende kinderen leuk, toch? We willen dus ook zeker niet dat ónze kinderen ineens verwend gedrag gaan vertonen.
Iedere zwangere vrouw droomt van haar perfecte babyshower: een feest vol liefde, verrassingen en alle aandacht voor haar en de baby. Maar wat als je die bijzondere dag ineens moet delen?
Het kabinet presenteert de voorjaarsnota met maatregelen die de portemonnee van veel Nederlanders raken. Belastingverhogingen en een verlaging van het kindgebonden budget staan centraal in de plannen om de begroting sluitend te krijgen.
Groep 8 kamp. Voor veel kinderen het hoogtepunt van hun basisschooltijd, maar voor Mariska en haar dochter was het iets waar ze enorm tegenop zagen. Haar dochter mocht namelijk geen contact hebben met het thuisfront.