Een leerkracht vertelt aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: Juf Jannie (61) over douchen op school.
Lees verder onder de advertentie
Woensdagmiddag, twaalf uur. De gymles is net afgelopen, de kinderen gaan douchen. Veel leerlingen balen daarvan. Ze vinden het vervelend in hun blootje te moeten, daar beginnen ze zich op deze leeftijd voor te schamen. Islamitische kinderen mogen überhaupt niet naakt, die doen heel moeilijk met onderbroeken aan, de meisjes dragen er ook nog hemdjes bij. Mijn collega en ik moeten als waakhonden opletten of onze pupillen niet alleen hun handen onder de straal houden en water over hun haar sprenkelen. Waarbij we moeten onthouden welke kinderen die dag niet hoeven te douchen van hun ouders.
Lees verder onder de advertentie
Permanent ongesteld om niet te hoeven douchen
Elke woensdagochtend om kwart voor negen regent het briefjes. De een heeft een wondje, de ander moet die middag snel weg vanwege een zieke oma. De chaos is compleet vanwege het feit dat sommige meisjes al menstrueren. Als ze ongesteld zijn hoeven ze niet te douchen. Sommige meisjes lijken wel permanent ongesteld. Daarom hou ik ook de maandstonden van mijn vrouwelijke leerlingetjes in het achterhoofd.
Lees verder onder de advertentie
Estelle, het brutaalste meisje van de klas, stapt aangekleed met droog haar de doucheruimte uit. “Heb jij gedoucht?” vraag ik. “Ja juf”, zegt ze. Zoe klikt: “Is niet waar, juf.” Klikken is fout, dus Zoe krijg ik nog wel. Maar liegen ook. Estelle probeert te ontsnappen via een andere leugen: “Ik ben ongesteld juf.” Helaas voor haar weet ik dat dat twee weken geleden ook zo was.
“Estelle, jij gaat nu terug om te douchen. Al blijf ik hier tot één uur, jij gaat douchen.” Estelle gaat mokken in de kleedkamer. Ik neem tegenover haar plaats. Zo zie ik dat de uitdrukking op haar gezicht verandert van boosheid naar verdriet. Ik zie zelfs een traan. “Wat is er?” vraag ik vriendelijker. Na wat aandringen zegt ze: “Zoe zegt dat ik dik ben.”
Lees verder onder de advertentie
Deze zag ik niet aankomen. Estelle is namelijk heel slank. Een schoonheid met haar zwarte haren en blauwe ogen. Dom van me. Ik weet dat mooie meisjes vaak complexen hebben. Juist omdat ze altijd worden beoordeeld op hun uiterlijk. Zo zonde. Hier wordt de botoxgeneratie geboren. Volgens psychologen vergelijken meisjes van drie zich al bezorgd met Disneyprinsesjes. Ik zucht diep. “Estelle,” zeg ik, “jij bent prachtig. Ik wil dat je daar nooit meer aan twijfelt. Beloof je me dat?” “Ja juf,” zegt ze. Ze gaat braaf douchen.
‘Is de kleedkamer piemelvrij?’
Ik kijk haar weemoedig na, en denk aan mezelf op die leeftijd. Ik weet dat mijn les niet beklijft. Kon ik maar aan haar overbrengen dat het prettig is oud en rimpelig te worden. Helaas ben ik geen rolmodel. Ze willen Doutzen Kroes zijn, niet juf Jannie. Ter ontspanning loop ik naar de jongenskleedkamers. Daar is alles net wat eenvoudiger. Voor ik binnenstap roep ik jolig: “Is de kleedkamer piemelvrij?” Er klinkt gejoel. Youssef roept: “Wat zeg je bij de meisjes, juf?” Daar heb ik niet van terug. Ik barst in lachen uit. Wat hou ik van die kinderen.
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.