Ik werk drie dagen in de week, omdat ik vier dagen thuis wil zijn voor mijn dochter (5). Mijn man werkt fulltime en is in het weekend vaak weg. Toch is mijn dochter blijer als ze hem ziet dan als ze mij ziet.
Lees verder onder de advertentie
Dat is best irritant, als je zelf vaak thuiszit met thee en koekjes en kabouters vouwt met uw dochter en haar vriendinnetjes. Maar het zegt niets over uw band met uw kind. Uw dochters enthousiasme als ze papa ziet, heeft een eenvoudige reden: hij is een geliefde die ze zelden ziet.
Lees verder onder de advertentie
Blij om je te zien
Do kent een huisman die is getrouwd met een vrouw die een hoge functie bekleedt bij de overheid. Als moeder ’s avonds zeulend met twee aktetassen thuiskomt, zijn haar kinderen door het dolle heen. Veel blijer dan wanneer papa ze ophaalt van school. U kunt natuurlijk een wedstrijd in het leven roepen door ook fulltime te gaan werken en dan te bestuderen op wie uw dochter het eerst afrent als u en uw man thuiskomen. Minder omslachtig is het gewoon blij te zijn dat uw dochter zo veel van haar vader houdt.
Intussen kunt u uw man best vragen in het weekend wat minder tijd aan zijn hobby’s te besteden en leuke dingen te gaan doen met zijn kind. Goed voor de vader-dochter band en fijn voor u: als die twee op stap zijn hebt u alle tijd om te gaan hardlopen, tennissen, biljarten, bloemschikken of met vriendinnen naar de bioscoop te gaan.
Lees verder onder de advertentie
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Een kraamcadeau is een goedbedoelde verrassing voor de kersverse ouders en de pasgeboren spruit, maar soms krijg je iets waar je totaal niet op voorbereid bent. Hannelore (37) wist niet goed hoe ze moest reageren op het kraamcadeau van haar tante.
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Volkszanger Mart Hoogkamer zingt tegenwoordig niet alleen hits op het podium, maar ook slaapliedjes tot in de late (of vroege) uurtjes. Op 22 januari zijn hij en zijn vriendin Jennifer namelijk trotse ouders geworden van dochter Logan Nová Hoogkamer en dat maakt de zanger dolgelukkig.