Laatst gaf mijn schoonvader onze zesjarige zoon een slokje wijn tijdens een feestje. Ik vond het idioot, hij haalde zijn schouders op en zei dat het geen kwaad kan.
Lees verder onder de advertentie
Els en Do: De tantes zijn de auteurs van het boek Geef dat kind een slok jenever. Je zou dus zeggen dat wij het met uw schoonvader eens zijn, maar niets is minder waar. De titel slaat op het feit dat onze voorouders een slokje jenever in ons flesje deden als we niet konden slapen. Ook bonden ze peuters vast om weglopen te voorkomen en zetten ze driftige kinderen in het kolenhok om af te koelen. Met andere woorden: de titel was niet serieus bedoeld.
Terug naar de drank. Wij zijn van de blauwe knoop waar het kinderen betreft (niet waar het onszelf betreft). Volgens artsen is elke hoeveelheid alcohol te veel voor kinderen. Ze hebben namelijk minder vocht in hun lichaam dan wij. Een klein bodempje verlaagt het suikergehalte in hun bloed al, en dat is schadelijk. Ze worden er slaperig van, reden waarom onze voorouders die jenever in de flesjes deden, maar alcohol kan ook leiden tot stuipjes en alcoholvergiftiging. En schade aan de hersens en organen. Bovendien: als je kinderen bijbrengt dat drank bij feestelijke gelegenheden hoort, wordt het later moeilijker nee te zeggen tegen alcohol. Laat uw schoonvader uw zoontje dus een glas Jip en Janneke-champagne schenken. Met een lekker suikerrandje.
Lees verder onder de advertentie
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.