Sinds mijn dochter (8) op school voorlichting heeft gehad over pedofilie, is ze een beetje bang voor mannen. De juf heeft blijkbaar wat te beeldend verteld. Hoe krijg ik haar weer rustig?
Lees verder onder de advertentie
Toen de tantes klein waren, sloegen de opvoeddeskundigen door naar de andere kant. Citaat uit het naslagwerk Baedeker voor de vrouw dat in de jaren vijftig de toon aangaf: ‘Mocht uw kind het slachtoffer worden van een volwassene met een ziekelijke instelling, laat dan tot geen enkele prijs uw verontwaardiging blijken. Naar onze ervaring is een diep geschokte moeder die het gebeuren niet van zich af kan zetten een groter gevaar dan het voorval zelf, dat het kind van nature snel vergeet.’
Lees verder onder de advertentie
Lolly’s van vreemde mannen
Do kreeg als kind van haar ouders te horen dat ze nooit lolly’s van vreemde mannen mocht aannemen. Do’s hart maakte een sprongetje van vreugde: er waren dus mannen die zomaar lolly’s uitdeelden aan kinderen. Haar lievelingssnoep! Ze bedacht dat ze de lolly van de vreemde man aan zou pakken en dan snel weg zou rennen. Ze ging actief op zoek naar mannen met lolly’s. Gelukkig is ze er nooit een tegengekomen.
Bewandel in dit geval de middenweg. Vraag om te beginnen wat de juf precies heeft verteld. En heb een goed gesprek met uw dochter om het onderwerp te nuanceren. Zeg haar dat de kans dat ze zo’n engerd tegenkomt, bijzonder klein is. Mocht er toch een vreemde man of vrouw haar iets leuks aanbieden en vragen in de auto te stappen, dan kan ze het beste heel hard NEE gillen. Maak er een wedstrijdje van wie het hardst NEE kan roepen. Voor u het weet hebt u allebei de slappe lach. En humor kruidt het antwoord op elke levensvraag.
Lees verder onder de advertentie
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.