Niet alleen meisjes, maar ook jongens moeten een vaccinatie tegen HPV krijgen, vindt staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid). Vanaf 2021 is het vaccin daarom voor alle kinderen opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma.
Lees verder onder de advertentie
Verder gaat de leeftijd omlaag waarop kinderen de vaccinatie tegen het virus krijgen: van 13 naar 9 jaar.
‘Nog beter beschermd’
Meisjes kunnen van de seksueel overdraagbare aandoening baarmoederhalskanker oplopen. Jongens die met HPV geïnfecteerd zijn, kunnen mond-, keel-, anus- en peniskanker krijgen. “Bovendien zijn zowel jongens als meisjes hiermee nog beter beschermd door groepsbescherming”, aldus Blokhuis. En dat is broodnodig, want jaarlijks krijgen ongeveer duizend vrouwen en vijfhonderd mannen kanker door het virus.
Meisjes worden al sinds 2010 ingeënt. Deze opkomst is nooit erg hoog geweest, maar stijgt wel. “Nog nooit was de opkomst zo hoog als dit jaar”, laat de staatssecretaris weten. Van de meisjes die in 2006 zijn geboren, heeft 65 procent de eerste prik gehaald. Voor de meisjes uit 2004 lag dit op iets meer dan 48 procent.
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.