Als je íets massaal gebruikt in de eerste jaren van je kind, dan zijn het wel babydoekjes. Voor vieze billen, monden, handen, kinderstoelen en – als je dan toch bezig bent – je halve interieur. Handig natuurlijk, maar wel belangrijk dat je het milieu hier zo min mogelijk mee belast.
Lees verder onder de advertentie
Etos begrijpt dit als geen ander en kiest er daarom voor om alle plastic-houdende huismerkdoekjes te vervangen voor plasticvrije exemplaren. Hiermee is de drogisterij de eerste retailer in de markt.
Lees verder onder de advertentie
Fijn voor alles
Heeft je kind een volle luier, snottebel, plakkerige appelstroopmond of vieze handen door de zandbak? Of kan het eetblad van je kind wel een snelle schoonmaakbeurt gebruiken na het eten van kruimelige koekjes? Babydoekjes zijn ideaal, want hoe handig oude vertrouwde zakdoeken ook zijn: een vochtig exemplaar kun je voor werkelijk alles inzetten. Niet zo gek dat je er als ouders al snel een paar pakken per maand doorheen jaagt – je bent immers in één klap van alle viezigheid en kruimels af.
Lees verder onder de advertentie
Win-win
Toch heeft het gebruik ook een keerzijde, want bijna alle natte doekjes bevatten plastic. En wist je dat plasticsoep één van de grootste milieuvervuilers ter wereld is? Doordat er veel in de natuur terechtkomt, worden dieren, de biodiversiteit en ecosystemen bedreigd. Op lange termijn heeft dit invloed op de leefomgeving van onze koters en nageslacht.
Lees verder onder de advertentie
Om zoveel mogelijk bij te dragen aan het verminderen van plasticgebruik, zijn alle babydoekjes van het Etos-huismerk nu dus 100% plasticvrij. En nee, hiermee lever je echt niet in op kwaliteit. In tegendeel! De drogisterij is erin geslaagd om de geur, het gevoel en de kracht van het doekje gelijk te houden. Ook is het formaat nu prettiger in gebruik (scheelt weer ruimte in je toch al bomvolle tas) én is deverpakking te recyclen.
Wil je de plasticvrije billendoekjes van Etos zelf proberen? Sla ze dan snel in, want ze zijn nu tijdelijk 1 + 1 gratis! Wij zeggen: win-win.
Lees verder onder de advertentie
Tip: wees lief voor het milieu en spoel de doekjes nooit door het toilet, maar gooi ze weg bij het restafval.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.