Kek Mama columnist en vader Jan Heemskerk spaart ons niet, en zichzelf nog minder. Hij legt het ons nog één keer uit. Deze maand: de ruwe diamant
De meeste mannen weten: een nieuwe vrouw, die komt met een verlanglijstje. Die wil dat ik ‘leuke’ kleren aandoe. Die wil gel in mijn haar. Dat ik mee ga op visite bij een ander stel. Die verwacht dat ik diepzinnige gesprekken ga voeren over dingen als spiritualiteit. Dat ik op tijd thuiskom voor het eten, en ook nog nuchter. De meeste mannen weten vooraf: die vrouw wil mij veranderen in een man die ik niet ben.
Lees verder onder de advertentie
Hoe dat komt? Dat komt zo: vrouwen beschouwen de man met wie ze een liefdesrelatie aanknopen niet als een voltooid eindproduct, maar eerder als een soort grondstof. Als een ruwe diamant, die zij in de loop van de tijd hopen te gaan slijpen tot de volmaakte man die ze eigenlijk willen. Dit is voor een man zowel onbegrijpelijk als een groot probleem. Want hij is in de praktijk aanzienlijk minder kneedbaar dan zijn vrouw denkt. Hij wil eigenlijk helemaal niet veranderen. Toch, uiteindelijk, buigt hij mee, leert zich een paar vrouwvriendelijke kunstjes aan, en verzoent zich met de situatie. Want alleen is immers ook maar alleen.
Lees verder onder de advertentie
De hele column van Jan staat in Kek Mama 06-2015.
Jan Heemskerk (52) is radiopresentator en tv-maker, theaterkneus en boekenschrijver, maar eerst en vooral vader van drie prachtzoons bij twee vrouwen. Je mag hem natuurlijk altijd mailen: jan@kekmama.nl
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.