Als je vrienden uit elkaar gaan, verlies je altijd met één van de twee het contact, merkt blogger Clint Edwards. Op Scary Mommy schrijft hij openhartig over hoe lastig hij dit soms vindt.
Lees verder onder de advertentie
Want het is hem al meerdere keren overkomen.
‘Partij kiezen’
‘Het is moeilijk als je met twee mensen op date gaat, bij elkaars bruiloft bent, elkaar in het ziekenhuis opzoekt na de geboorte van een kind, je kinderen later ook vrienden worden en dan ineens, bam, is het klaar’, vertelt hij. ‘Soms zie je het aankomen, soms niet. En soms wil je partij kiezen maar je hebt ook momenten dat je echt niet weet hoe je ermee om moet gaan. Helemaal als een van de twee personen dan ineens buiten beeld is.’
Bijvoorbeeld toen de broer van Clint ging scheiden: zijn ex-vrouw staat nog steeds op zijn trouw-, verjaardags- en vakantiefoto’s, maar toen hij haar na de scheiding probeerde te bellen, kreeg hij geen gehoor. ‘Ze heeft me overal geblokkeerd en tot op de dag van vandaag heb ik geen idee waar ze is. Ooit was ze een groot deel van mijn leven, maar toen het klaar was met haar en mijn broer, was het ook klaar met de rest van zijn familie.’
Lees verder onder de advertentie
‘Accepteren dat iemand verder gaat’
‘Hetzelfde geval met mijn vriendin Sarah, en opnieuw met mijn vriend, Jill’, vervolgt hij. ‘Als je met een van de twee praat, kan de ander je het gevoel geven dat je verkeerd bezig bent. Het wordt gewoon ongemakkelijk.’ Wat Clint hiermee wil zeggen? Niet dat je beide vrienden niet kunt steunen tijdens een scheiding (tenzij een van de twee ‘de klootzak’ is), maar wel dat een echtscheiding een overgang is. ‘En de beste manier om hiermee om te gaan, is accepteren dat één van de twee misschien verder gaat. Hoe vervelend ook, toestaan dat iemand jouw leven verlaat, kan ervoor zorgen dat ook jij je geluk weer vindt.’
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.