Vind je het leuk om je kind te belonen als hij met een goed rapport thuiskomt? Je bent niet de enige! Van alle kinderen tussen de 5 en 11 jaar oud krijgt 63% geld voor zijn rapport, zo blijkt uit onderzoek. Maar hoeveel geld geven ouders dan?
Lees verder onder de advertentie
28% van de kinderen krijgt bij elk rapport geld, 35% krijgt het soms. Er zijn ook ouders die liever een cadeautje geven dan geld, dat doet 24%. Slechts 14% van de ouders geeft nooit een beloning voor het rapport.
Lees verder onder de advertentie
Hoeveel geld geven ouders bij een goed rapport?
Hoeveel geld geven ouders bij een goed rapport? Gemiddeld is dat € 5 per keer, aldus het Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting). De ouders werd ook gevraagd waarom ze geld voor het rapport geven. 49% van de ouders ziet het als beloning voor de prestaties, 26% doet het om te stimuleren en motiveren en 12% doet het vooral omdat andere ouders ook rapportgeld aan hun kinderen geven.
Lees verder onder de advertentie
Waarom niet?
Ouders die hun kind geen rapportgeld geven, hebben hier ook zo hun redenen voor. Zo ziet 50% van die ouders het niet zitten dat hun kind bij ieder rapport geld verwacht. 37% van de ouders wil een prestatie niet aan een beloning koppelen en 21% van de ouders is bang dat het kind faalangst ontwikkelt als ze een goed rapport belonen.
Lees verder onder de advertentie
Wat adviseert het Nibud?
Het Nibud geeft aan dat ze het geven van geld voor het rapport niet goed of slecht vinden. In hun onderzoeksrapport leggen ze uit: “In tegenstelling tot zakgeld is rapportgeld geen ‘leergeld’. Net als een cadeau voor een verjaardag, is het een ‘extraatje’, dat om andere motieven wordt gegeven dan financieel educatieve redenen. Het is namelijk niet bedoeld om kinderen met een beperkt, vastgesteld budget om te leren gaan. Het Nibud adviseert dan ook niet om wel of geen geld voor het rapport te geven. Het is aan ouders zelf om daar een afweging in te maken en te beslissen om dit wel of niet te geven.”
Lees verder onder de advertentie
Passend bij de leeftijd
Over het bepalen van het bedrag adviseren ze: “Daarbij is het belangrijk om te kijken naar de eigen (financiële) mogelijkheden. Ook is het belangrijk om te zorgen dat het bedrag past bij de leeftijd van het kind. Voor een kind van 5 jaar is € 5 bijvoorbeeld heel veel geld, aangezien zij gemiddeld 50 cent zakgeld per week krijgen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Iedere moeder heeft geheimen. De een eet stiekem chocolade in de badkamer, de ander liegt over hoeveel schermtijd haar kinderen écht krijgen. Maar sommige geheimen gaan verder dan kleine leugentjes om bestwil. Kaya (36) heeft een bijbaan die niet aan het licht mag komen.
Actrice en zangeres Birgit Schuurman (47) is altijd al druk, druk, druk in haar hoofd geweest. Toch kwam de ADHD-diagnose pas toen ze 45 was. Ze is samen met Sander en moeder van Chico (16) en Jimi (3).
Vandaag start de nieuwe campagne van stichting Hartekind: ‘Elk kinderhart dat stopt, is er één te veel’. Wij spraken ambassadeur, comedian en moeder van een hartekindje Nienke Plas over de roerige start van haar dochter Harley en hoe het nu met haar gaat. “Ik besef elke dag hoeveel geluk we hebben gehad.”
Een slaapfeestje voor zevenjarige meiden: cupcakes versieren, nagels lakken en een film kijken met popcorn. Klinkt als een droom, toch? Tot blijkt dat de matching pyjama’s van het feestje meer weg hebben van lingeriesetjes…
Jitske’s dochter Ivy zit sinds dit jaar op de basisschool. Elke woensdagmiddag hoopt haar dochter met iemand te kunnen spelen maar dit lukt maar zelden. Moet ik me zorgen maken, vraagt Jitske zich af?
Elke zondag vertelt een moeder over het verhaal achter het bedrag op haar bankrekening. Deze week: Op de betaalrekening van Rabia en Ivar staat precies genoeg om van rond te komen. Het bedrag dat ze verdiende met haar escortwerk tijdens haar studententijd staat veilig op een eigen rekening.