Het is een van de leukste dingen op Koningsdag: struinen langs de vele kraampjes met tweedehands prullaria. Voor een ‘nieuwe’ kinderfiets, blokkendoos of puzzel kun op Koningsdag terecht bij een van deze leuke vrijmarkten in Nederland.
Lees verder onder de advertentie
1. Vrijmarkt in Utrecht
In Utrecht begint de vrijmarkt al op de avond vóór Koningsdag, stipt om 18.00 uur. De markt eindigt de volgende dag om 18.00 uur. Door de hele stad zijn verschillende kindervrijmarkten waar jouw kroost de ruimte krijgt om spullen te verkopen, muziek te maken, of te schilderen zonder dat ze gehinderd worden door commerciële stands of geluidsoverlast.
Klik hier voor meer informatie.
Lees verder onder de advertentie
2. Vrijmarkt in Rotterdam
Koningsdag in Rotterdam is dit jaar wel héél bijzonder, want de koninklijke familie komt langs. Normaal gesproken ga je voor de vrijmarkt naar de Binnenrotte, maar vanwege de verjaardag van de koning is dit verplaatst naar het Wijkpark Oude Westen. Ook op andere plekken in de binnenstad van Rotterdam, zoals op het Schouwburgplein, Eendrachtsplein, de Mauritsweg en de Westersingel, vind je vrijmarkten. Je scoort er allerlei tweedehands spullen, gebruikt speelgoed en vintage kleding en eten en drinken.
Klik hier voor meer informatie.
Vroege vogels opgelet: in Amsterdam mag je al vanaf 06.00 uur op de vrijmarkt staan, al beginnen de meesten officieel pas om 09.00 uur. Het Amsterdamse Vondelpark mag natuurlijk niet ontbreken in dit lijstje. Heel kindvriendelijk ook, want het hele park is gereserveerd voor kinderen die een extra zakcentje willen verdienen. En het Vondelpark is niet de enige locatie die wordt vrijgehouden voor kinderen. Je kunt onder meer ook naar het Amstelveld, Rembrandtplein en het Erasmuspark. Liefhebbers van muziek kunnen op bijna alle locaties in de binnenstad terecht voor leuke bands en verrukkelijk eten.
Klik hier voor meer informatie.
Lees verder onder de advertentie
4. Vrijmarkt in Nijmegen
Het Goffertpark in Nijmegen staat ’s ochtends vroeg al bomvol met leuke kraampjes. Ook kunnen kinderen er kijken naar poppenkast optredens, klimmen op een klimwand en zich uitleven op een stormbaan.
Klik hier voor meer informatie.
Lees verder onder de advertentie
5. Vrijmarkt in Den Bosch
Op naar het centrum van Den Bosch, waar de kinderrommelmarkt ook dit jaar weer plaatsvindt. Al vanaf 08.00 uur kun je op de Markt terecht voor onontdekte parels. Al dat snuffelen maakt hongerig, dus je vindt er ook verschillende foodtrucks.
Klik hier voor meer informatie.
Lees verder onder de advertentie
6. Vrijmarkt in Haarlem
Het Haarlemse Kenaupark wordt omgetoverd tot vrijmarkt en familiepark. Er is een vrijmarkt, Haarlemse artiesten, springkussens en verse drankjes en foodtrucks waar je gezellig samen kunt eten.
Klik hier voor meer informatie.
7. Vrijmarkt in Tilburg
Ook deze stad pakt uit. Struin langs verschillende (kinder)vrijmarkten, zoals bij het Leijparkfestival, de Korvelseweg en in de Hasseltstraat, en scoor voor een prikkie de leukste dingen.
Klik hier voor meer informatie.
8. Vrijmarkt in Groningen
Van 9.00 tot 17.00 uur kun je aan de Singels in Groningen lekker rondneuzen op alle goedgevulde kleden. Op de Westerhaven is een speciale kindervrijmarkt, met muziek en eetkraampjes.
Klik hier voor meer informatie.Nog meer Kek Mama? Volg ons op Facebook en Instagram.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Suus (34) hoort ze wel fluisteren op het schoolplein. Of als ze binnenkomt op een kinderfeest. Want hoe goed ze het ook voorheeft met haar collega-ouders, die lijken haar adviezen niet op prijs te stellen.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).