Natuurpunten? Ja, je weet wel, mooie plekken in de natuur die bij uitstek leuk zijn met kinderen. In alle seizoenen is het heerlijk wandelen, dus laarzen aan en lopen maar. Wij zetten de leukste natuurpunten voor je op een rij.
Lees verder onder de advertentie
1. De Heksenboom, Sint-Anthonis
Hier wil je naar toe. Vanwege de naam én de locatie: bij de Heksenboom zit je bijna in Duitsland. De staatsbossen van Sint-Anthonis bestaan uit een divers landschap: naast bossen vind je er heide, akkers en weilanden. Door het gebied lopen verschillende verharde én onverharde fietspaden, maar wandelen kan natuurlijk ook; Staatsbosbeheer heeft er verschillende wandelroutes uitgezet. Zonder restaurant wordt zo’n route natuurlijk niks met kinderen. Maar geen zorgen: bij boerenhoeve De Heksenboom kun je eten en dineren. Bovendien hebben ze er een fotospeurtocht door het natuurgebied, een natuurtas om mee te nemen tijdens je wandeling of fietstocht, én je kunt er ‘Heksenboomgolfen’.
Lees verder onder de advertentie
2. Kaapse Bossen
Vogels, planten, een stenen tafel en de mysterieuze Doornse kei: je komt het allemaal tegen bij deze mooie wandeling in de Kaapse Bossen bij Doorn. Deze bossen liggen in Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug, dat zich uitstrekt van Driebergen tot Rhenen. Onderweg klautert je kind over stenen, beklimt hij een uitkijktoren en is er genoeg zand om in te spelen. Je komt zelfs langs een theehuis waar je even kan bijtanken.
Of zoek het eens over de grens. België heeft namelijk ook prachtige natuurplekken om te bezoeken met kinderen. In de omgeving van Antwerpen, bijvoorbeeld, of juist vlakbij Limburg, in Hasselt, bijvoorbeeld. Het barst er van de natuurspeeltuinen, bossen en wandelroutes. Kijk maar.
Lees verder onder de advertentie
4. Wandelen met kinderwagen
En als je toch al de grens over bent, sla dan ook natuurgebied De Maten, een van de oudste natuurgebieden van Vlaanderen niet over. De wandelroutes lopen tussen de heide en langs vijvers en is goed geschikt voor kinderwagens met grote wielen. Geniet van alle bomen, de mooie dieren en met een beetje geluk zie via de kijkwanden een roerdomp.
Lees verder onder de advertentie
5. Recreatiegebied Middelpolder
Hoor je het gegak van de ganzen en de fluitende smienten? En wie weet spot je al een ooievaar. In recreatiegebied Middelpolder kun je het hele jaar door heerlijk wandelen. De tocht gaat door het open landschap – dus warme kleding mee – en vlakbij kronkelt de rivier de Amstel. Start- en eindpunt is café-restaurant Klein Kalfje.
Lees verder onder de advertentie
Meer tips voor uitjes met kinderen? Volg ons op Facebook.
Slaap jij al jaren met lucide dromen over een volledige nacht doorslapen? Dan zou het zomaar eens kunnen dat jouw kinderen tot een van de sterrenbeelden behoren die bekendstaan als de slechtste slapers.
In de podcast Geuze & Gorgels vertelt Monica Geuze dat ze de achternaam van haar dochter wil laten aanpassen. Zara-Lizzy gaat nu door het leven met de naam van haar vader, Veldwijk, en dat ziet haar moeder graag anders.
We kennen allemaal wel een verhaal over een bizar betaalverzoek, toch? Dat is lachen, tot het je ineens zelf overkomt. Sonja kreeg een Tikkie van het vriendje van haar dochter.
Kinderen verzinnen de gekste dingen om ergens onderuit te komen. Vaak met hele slechte smoezen die je zo doorziet, maar soms zijn ze slimmer dan je verwacht. Zo dacht Sylvia maandenlang dat haar dochter naar paardrijles ging, maar dat was helemaal niet zo.
We doen het allemaal weleens: uit automatisme roepen we “Goed gedaan!” als onze kinderen iets presteren. Volgens kinderpsycholoog Becky Kennedy zijn juist deze twee woorden – hoe goedbedoeld ook – niet altijd goed voor het zelfvertrouwen van je kind.
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?