Vakantie in eigen land? Ga eens een paar dagen Terschelling met je kinderen – vinden ze geweldig. Wij zetten 6 leuke activiteiten op het waddeneiland op een rij.
Lees verder onder de advertentie
1. Zeehonden spotten
Wat is er leuker dan de zeehonden in de Waddenzee van dichtbij te bekijken? Stap aan boord van de Talisman en laat je door de schipper alles vertellen over de dieren en hun leefgebied. Meestal kom je zo dichtbij de zeehonden dat je je verrekijker niet meer nodig hebt! Ook leuk: maak een tochtje met een viskotter. De schipper haalt op het Wad zijn sleepnet regelmatig omhoog, zodat de kinderen de platvissen, kwallen en zeesterren tussen het zand kunnen ontdekken. De garnalen worden gekookt zodat je ze zelf kunt proeven.
Lees verder onder de advertentie
2. Wrakkenmuseum
Sinds 1976 zijn er rondom Terschelling zo’n 150 scheepswrakken opgedoken. Duizenden voorwerpen uit de oude schepen zijn te bewonderen in het Wrakkenmuseum. Het is gevestigd in een oude boerderij en heeft een grote tuin met boomhut en piratenschip voor de kleintjes.
Nog leuker is het natuurlijk om zelf op zoek gaan naar bijzondere flessenpost of andere strandschatten. Neem een emmertje en schepje mee en kinderen kijken hun ogen uit, want op het strand is van alles te vinden. Ondertussen lig jij lekker op een loungebed.
Lees verder onder de advertentie
4. Bezoek een boerderij
Breng een bezoekje aan de schapenboerderij De Zeekraal in Oosterend. Je kunt zien hoe de schapenkaas wordt gemaakt, een blokje proeven en artikelen van wol in de boerderijwinkel kopen. Wie ook andere dieren wil zien, kan naar kinderboerderij ’t Hooivak gaan. Kinderen mogen pony rijden, graan malen, kalfjes de fles geven en konijnen aaien.
Lees verder onder de advertentie
5. Huifkartocht
Op Terschelling kun je verschillende soorten huifkartochten maken. Rijd bijvoorbeeld via het bos en de duinen naar het strand, terwijl een eilander speelman Terschellinger liedjes zingt en verhalen vertelt over vroeger. Tijdens de pauze wordt een kampvuur aangestoken en krijgen de kinderen limonade en een pondkoek.
Lees verder onder de advertentie
6. Bunkers ontdekken
Of bezoek een van de vele bunkers die Terschelling rijk is. Maak een wandeling waarbij de kinderen op de bunkers kunnen klauteren, of bezoek het Bunkermuseum. Voor kinderen tussen de 5 en 12 jaar is er een vragenboekje dat ze kunnen invullen terwijl ze over het terrein langs een aantal bunkers lopen. Leuk en leerzaam tegelijk.
Meer tips voor een vakantie in eigen land? Volg ons op Facebook en Instagram.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.