Een kleine giga-voetbalfan andere kleding laten dragen dan zijn tenue vol logo’s of een doodsaaie afspraak uit de weg gaan. Wonderbaarlijk: wat een kleine omkoperij kan doen.
Lees verder onder de advertentie
Mallika (34), moeder van Rohan (9) en Kiran (7):
“Om onder een doodsaaie afspraak met doodsaaie kennissen van mijn ouders uit te komen, verzon ik een smoes: onze oudste zoon zou ziek zijn. De keer erop moest ik wel zorgen dat Rohan eventuele vragen aan zijn adres naar leugen zou beantwoorden.
Ik drukte hem op het hart: ‘Als je tegen tante Nila zegt dat je ziek was, krijg je die en die app op je telefoon.’ Ik maak hier geen gewoonte van, maar deze mensen zijn echt zo vreselijk vermoeiend. Alleen uit beleefdheid spreek ik nog met ze af. Ik heb ook de ruggengraat niet om nee te zeggen als ze weer appen.”
“Mijn zoon kun je uittekenen in een Ajax-tenue. Als de temperatuur boven de 10 graden komt, gaat hij zelfs in de winter nog in een korte broek naar school. Dani heeft een kast vol met de bekende rood-witte thuisshirts, maar ook alle uittenues van de afgelopen drie jaar en verschillende hoody’s en trainingspakken met het logo.
“In ruil voor een nette donkerblauwe polo en spijkerbroek krijgt hij een cadeautje”
Lees verder onder de advertentie
Niet gek met een voetbalmaffe vader en opa, maar wel een beetje jammer als voetbalhatende moeder. Ik zie hem ook zo graag in iets anders. Om op familiefeestjes, kerst en andere hoogtijdagen niet met een halve hooligan aan te komen, zet ik een beetje omkoperij in. In ruil voor een nette donkerblauwe polo en spijkerbroek krijgt hij een cadeautje. Sokken uit de Ajaxshop of zo.”
77% van de moeders in Nederland heeft te maken met momshaming, blijkt uit onderzoek van Kek Mama. Dat vond de redactie zó schokkend, dat ze een campagne is gestart: Kek Mama lanceert mombracing, de tegenhanger van momshaming, en roept alle moeders op om elkaar voortaan te steunen in plaats van te bekritiseren.
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Je kent het wel: je doet even snel een boodschap en tegen de tijd dat je thuiskomt, is er een klein drama ontstaan. Maar dit keer geen omgekieperd pak melk of een kleuter die zijn knuffel kwijt is. Nee, er is ingebroken! Of toch niet?
Marloes (33) is redacteur bij Kek Mama en woont met vriend, peuter (3) en baby (10 maanden) in Arnhem. Ze schrijft in haar columns over hoe ze het hoofd boven water houdt in haar chaotische gezinsleven en de overgang van één naar twee kinderen. Deze week over: de eerste wendag op de basisschool.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.