In het nieuwe nummer van Margriet hebben de Ladies of Soul de rol van gasthoofdredacteur. Candy Dulfer spreekt in dit nummer voor het eerst openlijk over haar ongewenste kinderloosheid. De saxofoniste probeerde jarenlang zwanger te worden, wat iedere keer eindigde in miskramen.
Lees verder onder de advertentie
De Ladies of Soul, bestaande uit Trijntje Oosterhuis, Berget Lewis, Edsilia Rombley en Candy Dulfer, zijn deze week gasthoofdredacteuren bij Margriet. In het nummer praten ze over alle thema’s die bij de veelzijdigheid van vrouw zijn horen: vruchtbaarheid, moederschap en (ongewenst) kinderloosheid.
Lees verder onder de advertentie
19 miskramen
Candy Dulfer is open over haar verhaal dat ze jarenlang probeerde zwanger te worden. “Ik denk dat ik misschien wel negentien miskramen heb gehad”, vertelt ze in het tijdschrift. “Wat me erdoorheen heeft geholpen is de wetenschap dat mijn lichaam niet kapot is omdat het niet lukte om moeder te worden”, aldus de Saxofoniste.
Toen ze op 53-jarige leeftijd hoorde dat een zwangerschap niet meer mogelijk was, was dat een zware klap. Toch heeft ze de teleurstelling leren accepteren en heeft ze haar rol als bonusmoeder omarmd. “Ik gun iedereen het moederschap, maar als het niet lukt, mag het niet je hele leven verpesten. Ik heb een prachtig leven met twee lieve bonusjongens.”
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Volkszanger Mart Hoogkamer zingt tegenwoordig niet alleen hits op het podium, maar ook slaapliedjes tot in de late (of vroege) uurtjes. Op 22 januari zijn hij en zijn vriendin Jennifer namelijk trotse ouders geworden van dochter Logan Nová Hoogkamer en dat maakt de zanger dolgelukkig.
Wat doet meer pijn: een trap in je ballen of een bevalling? Het klinkt als een slechte mop, maar volgens cabaretier Lisa Loeb laat deze vraag perfect zien hoe de maatschappij naar vrouwen en pijn kijkt. In haar column op NPO Radio 1 spreekt ze zich hierover uit.