In 2018 komt het leven van Chantal Bles en Robert Doornbos op z’n kop te staan: bij dochter Jada (6) wordt een tumor met uitzaaiingen ontdekt. Inmiddels is ze gelukkig weer kankervrij. In Rooijakkers over de vloer vertelt het stel openhartig over deze heftige tijd.
Lees verder onder de advertentie
“24 april 2018. Dat is een datum, die vergeet je niet snel meer. Diagnose kanker bij je dochter, verschrikkelijk”, vertelt Robert. Op het moment dat ze het slechte nieuws krijgen, is hij voor zijn werk in Londen. Chantal, die op dat moment twintig weken zwanger is van Josh, gaat met Jada naar het ziekenhuis. De arts die Jada onderzoekt weet meteen dat het foute boel is, hoort Chantal achteraf. “Ze hebben een echo gemaakt. Ik zag ze dingen opmeten. Toen dacht ik: hmm, hoezo ben je dingen aan het opmeten? Maar je wil positief blijven voor je kleintje die daar gespannen ligt”, vertelt ze.
Lees verder onder de advertentie
Slecht nieuws
Na overleg komen de artsen met zijn tweeën terug. “Hij zegt: ‘Ik ga het maar meteen zeggen: het is niet goed. Uw dochter is heel ernstig ziek. Ze heeft een tumor van twaalf bij twaalf centimeter op haar nier, met mogelijke uitzaaiingen.’” De grond zakt onder Chantals voeten vandaan. “Ik ben gaan schreeuwen, ik ben op hem in gaan slaan. Nee, nee, nee. Trillen, ongelofelijk.” Ze wil Robert bellen, maar is zó in shock dat ze haar telefoon aan de arts geeft. “Ik zat op de grond, ik werd gek”, vertelt Robert. Na veel gedoe lukt het hem om diezelfde dag naar Nederland te vliegen. “En dan slaap je ’s avonds in een Ronald McDonaldhuis. What the fuck. Vanmorgen zag mijn wereld er heel anders uit.”
Chantal is hoogzwanger als Jada een tien uur durende operatie ondergaat en chemo krijgt. Ze besluiten Josh daarom eerder te halen met een keizersnede. Maar dat gaat niet zoals verwacht. “Hij is op de intensive care beland, waar we een paar weken daarvoor lagen met Jada.” Gelukkig loopt dat uiteindelijk goed af. Robert blikt terug op een moment dat hem voor altijd bij blijft. “De eerste keer dat je met haar in een parkje loopt, er een windje waait en plukken haar wegwaaien. Dat vergeet je niet snel.” Een maand geleden werd Jada opnieuw opgenomen in het ziekenhuis, dit keer met een dubbel buikvirus. Inmiddels gaat het weer beter met haar. “We hebben een hoop meegemaakt met die kleine, maar we genieten elke dag.”
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.