De Nederlandse film Ik ben geen robot van regisseur Victoria Warmerdam (34) is in de prijzen gevallen. Het is de eerste keer dat een Nederlandse film in deze categorie de prestigieuze Oscar award wint.
Lees verder onder de advertentie
Een verrassende overwinning bij de grootste film awardshow ter wereld deze nacht. De Nederlandse film Ik ben geen robot won de Oscar voor beste korte film. “Dit betekent zoveel voor ons, zeker omdat er sinds de jaren zestig geen Nederlanders waren genomineerd in deze categorie. Dus we waren al supertrots dat we hier überhaupt zijn. Om dan ook nog te winnen, dat is echt onwerkelijk”, vertelt regisseur Victoria Warmerdam na afloop tegen het ANP.
Acteur Henry van Loon, die de mannelijke hoofdrol speelt, is in shock na de winst: “Dit is iets wat je nooit meemaakt, dit is echt een holy-shit-what-the-fuck-moment”. Van Loon, onlangs getrouwd met Jelka van Houten, was zelf niet aanwezig bij de uitreiking in Los Angeles, maar volgde het met vrienden en filmfans in Amsterdam.
Lees verder onder de advertentie
Van Loon had tijdens de uitreiking wel contact met Victoria, haar partner en producent Trent en hoofdrolspeler Ellen Parren. “Ik ben heel trots op deze club mensen en Ellen heeft absoluut de hoofdrol. Mijn bijrol was relatief klein”, zegt de Oscar-winnende-acteur bescheiden tegen RTL Boulevard.
”
‘Misschien worden er nu deuren geopend, maar voorlopig heb ik hier in Nederland drie kinderen en een uitverkochte theatertour’
Of deze overwinning zorgt voor nieuwe, internationale carrièrekansen? Van Loon blijft nuchter: “Ik hoor van Victoria en Trent dat ze inderdaad veel gesprekken hebben en dat er misschien deuren worden geopend. Maar voorlopig heb ik hier in Nederland drie kinderen en een uitverkochte theatertour. Zo nuchter ben ik dan ook wel weer.” Van Loon kreeg met actrice Jelka van Houten dochter Bonnie in 2020 en is bonusvader van de dochter en zoon van Van Houten.
De film Anora is zondagnacht de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Oscars. De tragikomedie van regisseur Sean Baker won de Oscars voor beste film, regie, scenario, montage en actrice.
Lees ook: Henry van Loon en Jelka van Houten voeden hun dochter genderneutraal op. Meer daarover lees je hier.
Een fijne oppas vinden is een zegen. Want als ouder is het een klein wonder als je iemand vindt die je leuk vindt, betrouwbaar is én altijd beschikbaar. Maar soms bezorgt zo’n zegen je ook bijna een hartaanval. Als je een Tikkie van 800 euro krijgt bijvoorbeeld.
Het kabinet presenteert de voorjaarsnota met maatregelen die de portemonnee van veel Nederlanders raken. Belastingverhogingen en een verlaging van het kindgebonden budget staan centraal in de plannen om de begroting sluitend te krijgen.
Iedere ouder maakt fouten. Kleine, grote, gênante – het hoort erbij. En meestal kun je er achteraf hartelijk om lachen. Maar soms ook niet. Carlijn baalt nog altijd dat haar dochter zilveren tanden heeft door haar fout.
Zangeres Eva Simons, die dit jaar de rol van Maria speelt in The Passion, deelt een intens persoonlijk verhaal. Tijdens een repetitie voor de paasvertelling kreeg ze een miskraam. “Het was intens verdrietig.”
“Ik vroeg het eigenlijk gewoon voor de grap…” Dat schrijft de 28-jarige Natallia Tarrien over het moment dat ze ChatGPT raadpleegde vanwege een vreemd gevoel in haar kaak. Wat begon als een onschuldig gesprekje met een chatbot, eindigde met een spoedopname, een bevalling en… het redden van haar leven.
Weet je wat jij op dinsdag moet doen? Nee, geen was vouwen of kind nummer drie ophalen van zwemles. Dinsdag is dé dag om je vakantie te boeken. Dat is niet zomaar een moedergevoel, maar keihard onderzocht door de CheapTickets.nl.