Worden al die vergaderingen, ouderavonden en kinderfeestjes je even te veel? Bedenk je dan dat iedereen – óók koningin Máxima – weleens worstelt als werkende moeder. Toch hoopt ze hiermee een voorbeeld te zijn voor haar drie dochters.
Lees verder onder de advertentie
Koningin Máxima is groot voorstander van female empowerment, zegt ze in een interview met RTL Boulevard. En dat probeert ze haar dochters, Amalia, Alexia en Ariane, ook mee te geven. “Sinds hun geboorte al. Gewoon, gáán. Neem je plek en vraag voor je plek.” Ze krijgt daarbij hulp van koning Willem-Alexander. “Ik heb het niet alleen gedaan. Mijn man was daar ook enorm voorstander van. Hij geeft mij de ruimte, en daardoor geef ik het voorbeeld aan hen.”
Koningin Máxima was deze week voor een werkbezoek in Kenia. “Ik ben hier alleen. Het is niet altijd even makkelijk. Ze hebben een werkende moeder, dus ze zien mij af en toe gewoon struggelen tussen het een en het ander, maar ik geef ze nog steeds veel tijd. En altijd als ze iets niet durven: hup, écht doen.” Eerder dit jaar, tijdens het World Economic Forum (WEF), sprak de koningin zich uit over de financiële onafhankelijkheid van vrouwen. Zo benadrukte ze dat niet elke vrouw een eigen bankrekening, telefoon of identiteitsbewijs heeft, terwijl dat onmisbaar is bij het regelen van geldzaken. Daar mag volgens Máxima meer aandacht voor zijn.
Lees verder onder de advertentie
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Een fijne oppas vinden is een zegen. Want als ouder is het een klein wonder als je iemand vindt die je leuk vindt, betrouwbaar is én altijd beschikbaar. Maar soms bezorgt zo’n zegen je ook bijna een hartaanval. Als je een Tikkie van 800 euro krijgt bijvoorbeeld.
Genoeg vrouwen doen het weleens: stiekem in zijn telefoon kijken. Niet omdat ze op zoek zijn naar ellende, maar omdat er iets wringt. Een gevoel. Iets wat niet helemaal klopt. Het overkwam Iris. En voor ze het wist, zat ze in zijn telefoon, op zoek naar antwoorden waar ze helemaal niet voor was.
Weet je wat jij op dinsdag moet doen? Nee, geen was vouwen of kind nummer drie ophalen van zwemles. Dinsdag is dé dag om je vakantie te boeken. Dat is niet zomaar een moedergevoel, maar keihard onderzocht door de CheapTickets.nl.
Zangeres Eva Simons, die dit jaar de rol van Maria speelt in The Passion, deelt een intens persoonlijk verhaal. Tijdens een repetitie voor de paasvertelling kreeg ze een miskraam. “Het was intens verdrietig.”
Kijk, we maken allemaal weleens fouten als ouder. Het hoort erbij. Maar sommige gewoontes kunnen — als je ze keer op keer herhaalt — je kind echt schade toebrengen. Emotioneel. Mentaal. En op de lange termijn.
Ongepaste betaalverzoekjes krijgen, het is niemand meer vreemd. Of het nou om hele hoge bedragen gaat of om kleine, sommige mensen gaan een grens over met hun Tikkies. Zo ook de organisator van een babyshower, waar Celine voor was uitgenodigd.