Lize Korpershoek (37) reageert op alle kritiek die ze krijgt na haar openhartige column voor ‘Flair’. De documentairemaakster schreef over de abortus die ze onderging in 2012 en dat viel bij sommigen verkeerd.
In de column blikt Lize terug op de ingreep elf jaar geleden. Ze was toen zeven weken ongewenst zwanger en voelde zich erg eenzaam. “Iedereen die weleens flink ziek is geweest, weet hoe eenzaam fysiek ongemak kan aanvoelen. Elke ochtend en de middag van mijn ongewenste zwangerschap bracht ik het liefst alleen door op de bank, wachtend tot de avond aanbrak. Het ondergaan van de zon bracht bevrijding van de intense misselijkheid en luidde de terugkeer van mijn eetlust in”, zo schrijft ze. Eén familielid had hetzelfde meegemaakt en kon ze in vertrouwen nemen. Lize hoorde dat de rest van de familie haar alleen maar zou veroordelen.
Na vijf weken negatieve uitslagen, nog eens twee weken wachten plus vijf dagen bedenktijd ondergaat ze de ingreep. Ze schrijft: “Terwijl verdovende vloeistof via een infuus mijn aderen instroomt, bied ik in mijn gedachten mijn excuses aan het hompje cellen in mijn baarmoeder. ‘Sorry, ik ben nog niet klaar voor jou, ooit wel, maar nu nog niet.’”
Lees verder onder de advertentie
Reacties
De column maakt heel wat los. Maxime Meiland noemt het truttigheid ten top. ‘Het is toch geen pop,’ voegt ze daaraan toe. Yvonne Coldeweijer vergelijkt de ingreep met een modeverschijnsel. “Wat je doet met je eigen lichaam moet je zelf maar weten, maar erover praten alsof abortus iets is wat je bij de Wehkamp bestelt maar terugstuurt omdat het ff niet uitkomt, vind ik echt toondoof”, schrijft ze.
Door de reacties voelt Lize zich alleen maar gesterkt. “Hoe meer mensen publiekelijk over de column vallen (en mijn woorden in een context plaatsen die hun saaie verhaal dient), hoe meer mensen die dit nodig hebben het zullen lezen. Thanks schatten!”
@lizekorpie
Ook haar partner Tim Hofman laat van zich horen op social media: “Fascinerend hoe mensen die doorgaans geen zier om mensen en mensenrechten geven (bruine mensen eng! homo’s vies! vrouwen dom!) opeens helemaal wild worden van een klompje cellen laten verwijderen.”
Lize laat weten veel meer lieve dan stomme berichten te krijgen. Gelukkig maar.
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Wintersport: de een zweert erbij, de ander gruwelt van de kou. Maar sommige moeders lijken wel geboren voor de sneeuwpret. Of het nu gaat om razendsnel de piste afgaan of vooral après-skiën alsof het een Olympische sport is: je sterrenbeeld kan daar zomaar iets mee te maken hebben!
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Het zoontje van Mandy, Thijs, is vijf jaar oud en is een energiebommetje. Mandy zelf geniet daarvan met volle teugen, maar haar vriendin is minder enthousiast en vindt Mandy’s kind te druk.