Een paar keer knipperen en Malu vierde ineens haar zoons tweede verjaardag. Het werd een dag waarin ze een belangrijke les leerde.
Lees verder onder de advertentie
‘Hij wordt maar één keer 1’, hoor ik mezelf nog zeggen toen mensen ons vorig jaar vroegen waarom we in godsnaam zo groots uitpakte voor Macks eerste verjaardag. Ik begreep die opmerking niet. Het mooiste jaar uit ons leven moest immers royaal gevierd worden en dus huurden we een speelparadijs af, nodigden we ál onze dierbaren uit en maakten we er een feest van om nooit te vergeten.
Lees verder onder de advertentie
‘Bijkletsen met een taartje’
Voor Macks tweede verjaardag ontvingen we alleen opa, oma en oom bij ons thuis. ‘Wat bijkletsen met een taartje’, was het idee. Tot de bewuste dag dichterbij kwam en ik – voordat ik het zelf ook maar enigszins doorhad – een dinotaart met bijpassende dinocupcakes bestelde en alles wat maar met dino’s te maken had (van dinobordjes en dinovlaggen tot dinoballonnen, dinopapier en een dinotafelkleed) in mijn digitale winkelmand gooide. ‘Hij wordt maar één keer twee’, werd mijn devies. En dat gelukzalige gevoel van een jaar geleden kwam weer omhoog.
Lees verder onder de advertentie
Terwijl ik tijdens het versieren van de woonkamer de avond vóór Macks feestje plots als een snikkende sirene naar de ingepakte cadeaus staarde, drong het pas echt tot me door: niet alleen zijn eerste, vierde, zestiende of achttiende verjaardag, maar al z’n verjaardagen zijn bijzonder. Sterker nog: elke dag met Mack is bijzonder.
Vriend en ik haalden die nacht urenlang herinneringen op van het afgelopen jaar. We vertelden hoe trots we zijn op ons kind. Hoe goed hij het doet op zijn manier, hoe zachtaardig en hoe lief hij is. Hoe zelfstandig hij ineens wordt en ook hoe trots we op elkaar zijn; dat we het toch maar even flikken, zo als een team.
Lees verder onder de advertentie
En ja, dan kan het huis nog zo bombastisch versierd zijn en vol met cadeaus liggen, als we dit gevoel ook het komende jaar weer kunnen meegeven aan onze peuter, dan is dat het allermooiste geschenk. Daar kan toch geen speelparadijs of dinofeest tegenop?
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.