Presentatrice en ondernemer Jet van Nieuwkerk is in verwachting van haar tweede kindje. Aan Kek Mama vertelt ze over zwanger worden, het zijn van een jongensmoeder en haar craving naar aardappelpuree.
Lees verder onder de advertentie
Je zit nu in je derde trimester. Hoe voel je je? “Nu voel ik me eigenlijk wel goed, maar het eerste trimester was echt zwoegen. Ik was heel erg misselijk en brak. Het voelde vaak alsof ik tot zes uur ’s ochtends in de discotheek had gestaan. Zo brak, dat ik dacht: hoe kom ik deze dag weer door? Bij Frenkie had ik dat ook, dus ik wist dat het over zou gaan. Dat was mijn stip aan de horizon: met twaalf, dertien weken wordt het beter, en dat werd het ook. Zo misselijk ben ik daarna niet meer geweest.”
Lees verder onder de advertentie
Jet vervolgt: “Het is gek hoe wisselend je je steeds weer door die hormonen kan voelen. In november en december was ik een beetje somber, alsof er een zware deken over me heen lag. Van de ene op de andere dag was dat over. Ik werd wakker en dacht: hé, het is weer opgeklaard in mijn hoofd. En sindsdien voel ik me heel goed. Ik heb nu ook eindelijk een buik, dat duurde even, en dat vind ik heel leuk. Laat maar lekker zien!”
Je vertelde eerder dat het een tijd heeft geduurd. Wat ging er door je heen toen je de positieve test in je handen had? “Ik was blij, maar ook terughoudend. Ik wilde wel een gat in de lucht springen, maar ik dacht vooral: laten we het maar zien. Het is een paar keer misgegaan, en dat maakte het spannend. We leefden van mijlpaal naar mijlpaal. Gelukkig was de eerste echo goed. De tweede ook. Pas na een goede twintigwekenecho kon ik het echt geloven en opgelucht ademhalen. En nog steeds vind ik het spannend. Ik ben pas echt opgelucht als hij straks levend op mijn borst ligt.”
Lees verder onder de advertentie
Jullie krijgen een jongetje. Had je een voorgevoel? “Ik wist gewoon: dit is weer een gast, en dat vind ik helemaal te gek. Ik vind het leuk voor Frenkie, een broertje. Jongens zijn geweldig. Natuurlijk loop ik weleens door een kledingwinkel en de meisjesafdeling ís gewoon veel leuker. Maar goed, jongens kun je ook goed aankleden, en als dat de voornaamste reden is… Alles was natuurlijk heel welkom geweest. Vooralsnog denk ik dat er een kopietje van Frenkie komt, al weet ik ook wel dat ik straks van de koude kermis thuiskom. Dit wordt gewoon weer een heel ander jongetje.”
”
Vooralsnog denk ik dat er een kopietje van Frenkie komt, al weet ik ook wel dat ik straks van de koude kermis thuiskom
Hoe vindt Frenkie het dat hij grote broer wordt? “Hij kan niet wachten! Het was niet de bedoeling dat hij bijna vijf zou zijn als er een kindje bij kwam, maar het leeftijdsverschil zorgt er ook voor dat hij zich er heel erg bewust van is. Hij wil graag helpen en vindt het ook spannend. Misschien moest het ook zo zijn. We hebben hem de afgelopen jaren alle aandacht kunnen geven, en er is altijd veel rust in huis geweest. Ook tijdens grote momenten voor hem, bijvoorbeeld toen hij voor het eerst naar school ging. Daar ben ik dankbaar voor. Met die rust zal het straks wel gedaan zijn, haha. Hij vindt het nu heel leuk dat er een broertje bijkomt, maar ik ben ook benieuwd hoe hij reageert als hij er écht is. Toch spannend.”
Voelt het anders, voor de tweede keer moeder worden? “Aan de ene kant sta ik er relaxter in. Voor Frenkie had ik geen idee, en nu weet ik wat me te wachten staat. Aan de andere kant betekent dat ook: oh mijn god, ik weet wat me te wachten staat, haha. Ik weet dat ik straks weer helemaal geradbraakt zal zijn. Dat gebeurde bij alle vriendinnen die weer een kindje kregen. En toch kan ik me er nu niets meer bij voorstellen. Misschien ga ik meer genieten van de kraamtijd, omdat ik nu wat zelfverzekerder als moeder ben. Tegelijkertijd denk ik ook: hoe ga ik dat dan samen met Frenkie doen? Heb ik wel genoeg aandacht voor beiden? Hoe voelt Frenkie zich dan? Ik weet dat ik genoeg ruimte heb in mijn hart voor allebei. En toch vliegt het me soms aan.”
Lees verder onder de advertentie
Hoe staat het met de nesteldrang? “Ik heb eigenlijk alles nog wel in huis, al moet ik de oude kleding van Frenkie nog steeds uitzoeken. Ik ben al heel druk met moeder zijn, en de tijd gaat tijdens deze zwangerschap veel sneller. Tegelijkertijd vind ik het ook weer geweldig om ermee bezig te zijn: ik ben druk aan het Pinteresten voor de babykamer. Het grote verschil is dat die bij Frenkie in dit stadium al wel af was, en nu nog lang niet. Ik denk dat, als het een meisje was geweest, ik alleen maar aan het shoppen was. Dus nog een jongetje is ook beter voor de portemonnee en het milieu, haha.”
”
Ik weet dat ik genoeg ruimte heb in mijn hart voor allebei. En toch vliegt het me soms aan
Heb je nog gekke cravings? “Ik ben heel koolhydraatminded. Ik krijg geen genoeg van brood en kaas en eet heel veel aardappelpuree. Ik heb echt een aardappelpureecraving. Ik eet heel intuïtief; wanneer ik honger heb, en dat is vaak. Niet zwanger kan ik nog denken: nou, ik heb al vier boterhammen op, dat toetje laat ik even staan. Die rem heb ik nu niet. Ik ben niet megasnoeperig, maar ik eet wel waar ik zin in heb. Je moet niet meer met een rijstwafel bij me aankomen.”
Zijn jullie al uit over de naam? “Ja, die stond al vrij snel als een huis. We vinden Frenkie al de leukste naam van de wereld, dus de lat lag hoog. Maar dit is ook een ontzettend leuke, stoere naam die goed bij Frenkie past. Ik had een namenlijstje op mijn telefoon staan, maar moet zeggen dat mijn smaak met de jaren wel veranderd is. Teddy heeft bijvoorbeeld heel lang op die lijst gestaan, maar nu ben ik toch blij dat we daar niet voor zijn gegaan. Ik vind het nog steeds een leuke naam, maar deze komt nu wel heel veel voor.”
Lees verder onder de advertentie
Ben je al bezig met de bevalling? “Ik sluit me daar nog een beetje voor af. De bevalling van Frenkie was niet per se prettig, dus wat dat betreft hoeft er maar weinig te gebeuren om het prettiger te maken. Dat is wel fijn; het kan al vrij snel beter. Ik ben niet iemand die het helemaal uitstippelt. Als het anders loopt, wil ik daar ook open voor staan. Al zou ik me nu wel iets beter mogen voorbereiden; bij Frenkie vond ik het allemaal nogal verrassend. Ik had dat hele bevallen een beetje overgeromantiseerd, er was weinig romantisch aan. Misschien ga ik deze keer wel bevallingsfilmpjes kijken. Dat schijnt een goede voorbereiding te zijn. Maar hoe dan ook, het komt wel goed.”
Wat is dé Tip van Jet tijdens de zwangerschap? “Geef je over aan die zwangerschapsbroek. Doe niet stoer, stribbel niet tegen. Ik wilde er eerst ook niet aan, maar het zit écht veel lekkerder en je wil gewoon comfort. Atelier Melon heeft hele leuke, daar heb ik mijn favoriet vandaan, en een legging van Nike is ook altijd een goed idee. Kan je die laatste maanden zo in wonen.”
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Een kraamcadeau is een goedbedoelde verrassing voor de kersverse ouders en de pasgeboren spruit, maar soms krijg je iets waar je totaal niet op voorbereid bent. Hannelore (37) wist niet goed hoe ze moest reageren op het kraamcadeau van haar tante.
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Volkszanger Mart Hoogkamer zingt tegenwoordig niet alleen hits op het podium, maar ook slaapliedjes tot in de late (of vroege) uurtjes. Op 22 januari zijn hij en zijn vriendin Jennifer namelijk trotse ouders geworden van dochter Logan Nová Hoogkamer en dat maakt de zanger dolgelukkig.