Britta Eberle van This Is Motherhood kan het zichzelf nog maar moeilijk vergeven: ze vergat haar tweejarige dochter uit de auto te halen toen ze bij vrienden op visite gingen.
Lees verder onder de advertentie
Op Facebook legt ze uit hoe dit heeft kunnen gebeuren.
‘Vreselijke gevolgen’
‘We kwamen aan bij vrienden thuis en uit ons enthousiasme stapten we allemaal uit de auto, zonder erbij na te denken dat onze jongste er ook nog was’, schrijft ze. ‘Ze zat twintig minuten huilend in te auto voordat we beseften dat we haar waren vergeten. Het was een lullige fout, maar het had vreselijke gevolgen kunnen hebben.’
Britta somt op: ‘Gelukkig stond de auto op een veilige plek geparkeerd. Gelukkig was het niet warm buiten. Gelukkig was ze niet heel erg lang alleen. En gelukkig is mijn dochter het incident alweer vergeten en heeft ze ons vergeven.’
Lees verder onder de advertentie
Falen
‘Normaal gesproken vind ik mezelf een goede moeder’, gaat ze verder. ‘Maar door deze fout voelde ik mij verschrikkelijk. Er zijn geen excuses om dit goed te praten en stiekem wil ik dit ook niet delen: ik wil niet dat de wereld weet dat ik gefaald heb.’ Maar toch deelt Britta haar verhaal, om een eenvoudige reden: ‘Ik wil laten zien dat ik verre van perfect ben. En als ik deze fout kan maken, kan iedereen dat. Dit maakt me bang, maar zorgt er ook voor dat ik het mezelf iets minder kwalijk neem.’
Lees verder onder de advertentie
‘Schaam je niet’
Britta kan op veel bijval van andere moeders rekenen. ‘We maken allemaal fouten’, zo wordt er gereageerd. En: ‘Probeer het jezelf te vergeven. Je hebt ervan geleerd. En schaam je niet, want je bent geen slecht mens.’
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Wintersport: de een zweert erbij, de ander gruwelt van de kou. Maar sommige moeders lijken wel geboren voor de sneeuwpret. Of het nu gaat om razendsnel de piste afgaan of vooral après-skiën alsof het een Olympische sport is: je sterrenbeeld kan daar zomaar iets mee te maken hebben!
Het zoontje van Mandy, Thijs, is vijf jaar oud en is een energiebommetje. Mandy zelf geniet daarvan met volle teugen, maar haar vriendin is minder enthousiast en vindt Mandy’s kind te druk.