Kek Mama-columnist Nynke de Jong tipt elke maand een serie of programma op tv waar je blij van wordt.
Een goede detective heeft niet veel nodig: een lijk (tamelijk onmisbaar), een moordenaar, een paar mensen die de moord willen oplossen, een paar verdachten en een desolaat landschap, het liefst in Scandinavië of op het Engelse platteland.
Lees verder onder de advertentie
Tel daarbij op: botsende karakters van de rechercheurs, wandelingen in verlaten fabriekshallen en een moordenaar die ieder moment weer kan toeslaan, en bam: voor je het weet kauw je van de spanning de grand foulard aan flarden.
Lees verder onder de advertentie
The bridge is wat dat betreft een schot in de roos. Al twee seizoenen lang houden de ietwat aparte Saga en haar tegenpool Martin ons aan de buis gekluisterd, dapper vechtend tegen de criminaliteit in Zweden en Denemarken. Seizoen drie verschijnt deze maand op dvd, en wederom is er een lijk, deze keer in Malmö. Helaas is rechercheur Martin er niet meer bij – Saga zal het alleen moeten redden. Best lastig als je een tikkeltje autistisch bent. Een ding is zeker: dikke kans dat de grand foulard het opnieuw niet overleeft.
Nynke de Jong (31) is schrijfster, journaliste, columniste en presentatrice. Samen met haar vriend Tom heeft ze dochter Janne (3 maanden).
Klik hier om meer te lezen van onze columnist Nynke.
Een fijne oppas vinden is een zegen. Want als ouder is het een klein wonder als je iemand vindt die je leuk vindt, betrouwbaar is én altijd beschikbaar. Maar soms bezorgt zo’n zegen je ook bijna een hartaanval. Als je een Tikkie van 800 euro krijgt bijvoorbeeld.
Het kabinet presenteert de voorjaarsnota met maatregelen die de portemonnee van veel Nederlanders raken. Belastingverhogingen en een verlaging van het kindgebonden budget staan centraal in de plannen om de begroting sluitend te krijgen.
Iedere ouder maakt fouten. Kleine, grote, gênante – het hoort erbij. En meestal kun je er achteraf hartelijk om lachen. Maar soms ook niet. Carlijn baalt nog altijd dat haar dochter zilveren tanden heeft door haar fout.
Zangeres Eva Simons, die dit jaar de rol van Maria speelt in The Passion, deelt een intens persoonlijk verhaal. Tijdens een repetitie voor de paasvertelling kreeg ze een miskraam. “Het was intens verdrietig.”
“Ik vroeg het eigenlijk gewoon voor de grap…” Dat schrijft de 28-jarige Natallia Tarrien over het moment dat ze ChatGPT raadpleegde vanwege een vreemd gevoel in haar kaak. Wat begon als een onschuldig gesprekje met een chatbot, eindigde met een spoedopname, een bevalling en… het redden van haar leven.
Iedere zwangere vrouw droomt van haar perfecte babyshower: een feest vol liefde, verrassingen en alle aandacht voor haar en de baby. Maar wat als je die bijzondere dag ineens moet delen?