Megan Cardwell en haar man hadden in de kraamtijd alle aandacht voor hun baby. Logisch, maar volgens Megan had er ook iemand moeten zijn die voor háár zorgde.
Lees verder onder de advertentie
De eerste weken na de bevalling leefde Megan in een waas. ‘Het was voor mij en mijn man de moeilijkste fase – als ouders, maar ook als koppel. We moesten uitzoeken waar onze dochter behoefte aan had en hoe we onze rol als kersverse vader en moeder het beste konden vervullen’, zegt ze op haar blog.
Lees verder onder de advertentie
Megan dacht op dat moment niet na over wat ze zélf nodig had, omdat ze haar dochter op één zette. ‘Dat is wat je als ouder doet, toch? Mijn man vroeg zich ook af: hoe kan ik helpen met de baby?’ Logisch, vindt Megan, want zo denkt iedereen als er net een baby geboren is. ‘Maar nu weet ik dat ik mijn man eigenlijk op een andere manier nodig had. Hij had me moeten behandelen alsof ik zijn pasgeboren baby was.’
Megan gaf haar dochter vanaf het begin borstvoeding. ‘Dat betekende iedere twee tot drie uur haar aanleggen. Daartussen knuffelde ik haar, verschoonde ik haar luier, enzovoorts. Ik stond 24/7 ‘aan’. Van tevoren had ik nooit bedacht dat dat verantwoordelijkheidsgevoel, dat me van de ene op de andere dag eigenlijk in m’n gezicht sloeg, zo groot was.’
Lees verder onder de advertentie
Eten, douchen, plannen
Achteraf gezien had Megan haar man nodig gehad om die eerste weken steviger in haar schoenen te staan. ‘Mijn man had ervoor moeten zorgen dat ik wat te eten kreeg en dat ik werd gedoucht. Ik had hem nodig om een schema bij te houden over wat wanneer moest gebeuren.’
Lees verder onder de advertentie
Ze is die begintijd alsnog goed doorgekomen, maar wou dat het anders was gelopen. ‘Ik wou dat ik me toen gerealiseerd had hoe belangrijk mijn man in die kraamtijd was – niet alleen voor ons kind, maar vooral ook voor mij. Dan had ik het hem kunnen vertellen en had hij er rekening mee kunnen houden.’
Danique Bossers (32) is CEO van mode-imperium Most Wanted en maakt de podcast Unfinished Business met verloofde Pieter Musters. Ook is Danique open over de ziekte endometriose, waar ze aan lijdt en aan geopereerd is. Ze maakte een podcastaflevering met specialist Maddy Smeets over deze slopende ziekte.
Anne-Marie en haar vriendin Laura verwachten in april hun eerste kindje en zoals veel aanstaande ouders, wilden ze graag een 3D-echo laten maken. In de ochtendshow met Mattie en Marieke deelde de zwangere nieuwslezeres haar eerste (en waarschijnlijk laatste) ervaring met de welbekende 3D-echo.
Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Waterparels, ook wel bekend als Orbeez of water beads, zijn kleine, kleurrijke balletjes die water absorberen en in omvang toenemen. Hoewel ze populair zijn als sensorisch speelgoed, kunnen ze ook gevaarlijk zijn.
Er zijn van die vrouwen die meteen wisten: “Een dochter, dat past perfect bij mij!” Niet zo gek, want ze hadden al een zwak voor roze glitterjurkjes, vlechtkunst op topniveau en high tea’s met mini-sandwiches.