Als moeder van vier kinderen heeft Amanda Gardner behalve ’s ochtends in de badkamer, nooit privacy. Hoe ze toch tot rust komt? Door te mediteren op de meest vreemde plekken.
Lees verder onder de advertentie
Bijvoorbeeld tijdens de afwas, onder de douche en (haar favoriete plek) met haar kinderen in de supermarkt.
Bananen en boertjes
‘Ik start mijn zenmoment door ieder kind een banaan te geven’, schrijft ze op Huffington Post. ‘Vervolgens adem ik diep in (je ruikt de geur van bananen en boertjes) en scan ik mezelf van onder tot boven: gespannen schouders door het tillen van m’n baby? Check. Iets dat klemt in m’n bh? Dat is een stukje LEGO.’
Dan begint ze met mediteren. ‘Ik stel me voor dat ik van m’n lichaam van boven naar beneden tot rust kom terwijl ik bij de cornflakes sta. Mijn kinderen hebben na de banaan trek in iets crunchy’s. Ik trek een pak Ritz open terwijl mijn gedachten opnieuw afdwalen.’
Genieten
Op dat moment beseft Amanda dat de tijd vliegt. Dat er ooit een tijd komt dat haar kinderen niet meer willen knuffelen en dat ze van deze hectische fase moet genieten. ‘Ooit kan ik weer uren douchen, sporten en een heel seizoen ‘House of Cards’ kijken, maar nu vind ik het fijn om bewust de tijd te nemen voor deze momenten. Dus als ik bij de vriesvakken aankom, is het tijd voor mijn mantra: ‘Alles wordt beter met de dag.” Ze vervolgt haar mantra tot aan het gangpad met wasmiddel. Amanda: ‘Op dit punt zijn mijn karretje en mijn hart vol: de kinderen zijn zo stil als mijn gedachten en ik ben opgeladen voor de rest van de dag.’
Mijn dochter leert praten. Ik vind het werkelijk een van de schattigste fases tot nu toe. Die brabbelende dreumes die allemaal grappige dingen zegt: het is om van te smelten. Het levert alleen ook weleens gênante situaties op.
Je zou denken dat volwassenen met een hoge functie en flink salaris allemaal begonnen met een bibliotheekkaart op hun tweede en elke avond luisterden naar literaire meesterwerken bij het zachte licht van een nachtlampje. Dat zit toch anders.
Je denkt dat je iemand in huis haalt om op je kinderen te passen, maar intussen wordt je voorraadkast geplunderd en verdwijnen er sieraden. Wat begon als een klein vermoeden, groeide bij Carla uit tot een regelrechte mini-detectivezaak.
Een zwangerschap is al spannend genoeg, maar voor de Britse Lucy en haar man Adam werd het een ware achtbaan. Hun baby Rafferty kwam niet één, maar twee keer ter wereld.
Iedereen kent er wel een: een verwend kind. En niemand van ons vindt verwende kinderen leuk, toch? We willen dus ook zeker niet dat ónze kinderen ineens verwend gedrag gaan vertonen.