Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Marit (37) woont samen met Ellard (40) en is moeder van Elin (9) en Maeve (6).
“‘Wees niet als de anderen, daarvan zijn er al genoeg’, prijkt op een tegeltje bij mijn oma – ze leeft nog – op het toilet. Elin moet daar altijd hard om lachen. Oma praat altijd in wijsheden, soms niet helemaal van deze tijd. Dat in deze spreuk toch een belangrijke les zit, druk ik mijn dochters regelmatig op het hart. Dat het goed is om jezelf te zijn, te staan voor wat je hart gelooft en anderen te respecteren om wie zíj zijn. En toch is mijn oudste dochter een meeloper.
Lees verder onder de advertentie
Meeloper
Onzekerheid hoort bij opgroeien. En iedereen wil erbij horen. Maar Elin heeft een groepje vriendinnen om zich heen verzameld dat stelselmatig andere kinderen buitensluit. De aanvoerder van het clubje vertoont pesterig gedrag en de rest volgt haar, Elin incluis.
“Haar ‘vriendinnen’ negeerden haar een week en maakten háár onderwerp van pesterij”
Lees verder onder de advertentie
Onlangs werd een dik meisje in hun klas het slachtoffer. Een meisje met wie Elin het eigenlijk heel goed kan vinden, en bij wie ze over de vloer komt. De pestkop schold het meisje na schooltijd, in het speeltuintje achter ons huis, uit om haar postuur en trok haar rok omhoog. Dat ging Elin te ver, en ze nam het voor het meisje op. Gevolg: haar ‘vriendinnen’ negeerden haar een week en maakten háár zelfs een keer onderwerp van pesterij, door haar schooltas af te pakken en over te gooien.
Ik heb geprobeerd het gesprek met Elin aan te gaan. Over wat echte vriendschap is, waarom mensen pesten, wat het doet met het slachtoffer. Elin begrijpt het allemaal prima, maar haar angst om buitengesloten te worden overheerst.
Lees verder onder de advertentie
Het gepeste meisje neemt Elin niks kwalijk, maar snapt niet dat Elin nog met haar vriendinnen wil omgaan. En eerlijk: dat begrijp ik ook niet. Ik ben blij dat ze opkomt voor de mensen om wie ze geeft, maar hoe leer ik haar om te gaan met mensen die oprecht om hun medemens geven?”
Yolanthe Cabau is niet alleen een succesvolle actrice, presentatrice én Kek Mama columnist, maar vooral een liefdevolle moeder. Haar zoontje Xess Xava, die ze samen met ex-man Wesley Sneijder heeft, is haar grote trots. Maar zoals dat tegenwoordig helaas vaker gaat op sociale media, krijgt ook hij te maken met ongevraagde meningen en ongepaste opmerkingen.
1 April is voor kinderen een feestdag op zich. Geintjes bedenken, mensen foppen en dan gierend van het lachen kijken of iemand erin trapt. Maar dit jaar liep het bij Keesje thuis nét even anders dan gepland. Of nou ja, misschien juist precies zoals gepland: een Tikkie voor iedereen!
Als de school belt flitsen er tachtig scenario’s door je hoofd, geen van alle goede. Gelukkig is er niet altijd sprake van rampspoed. Zoals bij Mieke (39), moeder van Merel (15) en Xavi (3).
Soms doe je als ouders iets waar je later spijt van hebt. Of waar je je enigszins voor schaamt. Zo ook Dilara, die door een actie niet bepaald meer goed bekend staat op de school van haar dochters.
Merel had nooit gedacht zó’n moeder te worden en vond thuisblijfmoeder eigenlijk een beetje een vies woord. En haar baan was toch ook best leuk? Maar toen ze weer ging werken na haar verlof, wist ze ineens helemaal niet meer wat er nou zo leuk aan was geweest.